107,6 FM

17-latek z Izraela zdjął spodnie na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku

Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu. O incydencie pisze też izraelska gazeta "Haaretz", ale nie przedstawia faktycznej wersji zdarzeń.

Siedemnastoletni mężczyzna, obywatel Izraela, uczestniczył w zwiedzaniu byłego niemieckiego nazistowskiego obozu, obecnie Państwowego Muzeum na Majdanku w ramach wycieczki. - Ściągnął spodnie i wypiął się w stronę jednego z baraków - mówi kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Tak wynika z monitoringu. Zadzwonili do nas w związku z tym zdarzeniem pracownicy Państwowego Muzeum na Majdanku - dodaje.

Sprawca jeszcze tego samego dnia trafił do III Komisariatu Policji w Lublinie. - Usłyszał zarzuty, dotyczące znieważenia pomnika lub innego miejsca publicznego, urządzonego w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby. Przyznał się do nich. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mu 1 tys. zł. Podczas przesłuchania obecny był tłumacz oraz adwokat, ze względu na to, że mężczyzna był nieletni. Siedemnastolatek nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Dalej sprawę będzie badać prokuratura - precyzuje kom. Fijołek. 17-latek z Izraela zdjął spodnie na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku   Artykuł o incydencie w Lublinie w izraelskiej gazecie Haaretz RP/PrintScreen/Haaretz

Do incydentu doszło 10 sierpnia 2018 r. Napisała o tym również izraelska gazeta "Haaretz", ale artykuł nie przedstawia faktycznej relacji ze zdarzeń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama