Abp Skworc do oazowiczów: Codziennie proście o pomoc Ducha Świętego

dodane 14.08.2018 15:53

Joanna Juroszek

zobacz galerię 

Na ostatnim w tym roku wakacyjnym Dniu Wspólnoty spotkali się młodzi, dzieci i rodziny z Ruchu Światło-Życie.

Abp Skworc do oazowiczów: Codziennie proście o pomoc Ducha Świętego   Joanna Juroszek /Foto Gość Każdy słucha, jak mu wygodnie

W Koniakowie z oazowiczami przeżywającymi swoje rekolekcje na trzecim turnusie modlił się abp Skworc.

Przed Eucharystią każda grupa miała swoje 5 minut, żeby przedstawić się pozostałym.

- Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad - zaintonował ks. Emanuel Pietryga, proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie, prowadzący rekolekcje II stopnia w Istebnej II.

Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem, Panem Jedynym - to tłumaczenie tych słów. Po takim wprowadzeniu wszyscy zamienili się w słuch.

9/10

Młodzi w zabawny sposób przedstawili temat swoich rekolekcji - Exodus, czyli wyzwolenie z niewoli grzechu. Oazowicze, jak Izraelici pod wodzą Mojżesza, przeżywali wyjście z Egiptu do Ziemi Obiecanej. - Przeżyliśmy 40 lat wędrówki narodu wybranego w skróconej wersji light 15 dni rekolekcji - stwierdzili.

- Ta historia dzieje się 13 wieków przed Chrystusem, czyli w... sierpniu 2018 r. - mówili, opowiadając o zniewolonych grzechem oazowiczach, których ku wolności prowadzili kapłan i moderatorka. A o ich proporcu, czyli znaku oazy, opowiedziała... wolna już Agata.

- Daję rekolekcjom solidne 9/10 - mówił młody oazowicz, przeżywający rekolekcje w Jaworzynce-Trzycatku. - Gdyby zamiast masmiksu było masło, dałbym 10/10 - uśmiechnął się.

W Eucharystii abp Skworc zapraszał wszystkich, by przypomnieli sobie moment, kiedy szczególnie obdarowani zostali Duchem Świętym. Oazowiczów zachęcał również do tego, by na co dzień korzystali z pomocy i darów Trzeciej Osoby Trójcy.

- Dary Ducha Świętego są nam dane, żebyśmy budowali Kościół. Duch Święty sprawia, że chcemy żyć według Ewangelii. On pomaga nam w naszych słabościach, kiedy nie potrafimy się modlić, kiedy duchowo jest nam ciężko. Dzięki Duchowi Świętemu do Boga możemy zwracać się Jego najpiękniejszym imieniem: "Ojcze" - wyjaśniał arcybiskup katowicki. - Dzięki Duchowi Świętemu możemy mówić: "Panem jest Jezus". To dzięki Niemu Ewangelia głoszona jest na całym świecie - dodał.

Kierunek: ewangelizacja

Chwilę później zadał pytanie: "Kto jest powołany do głoszenia Ewangelii?". - My! - bez wahania odpowiedział mu chłopiec, który razem z rodzicami i rodzeństwem uczestniczył w rekolekcjach Domowego Kościoła w Koniakowie.

Obecnych w kościele św. Bartłomieja abp Skworc zapraszał też, by na "dzień dobry", po zrobieniu znaku krzyża, modlili się do Ducha Świętego o pomoc i Jego prowadzenie w kolejnym dniu życia.

Do Koniakowa przyjechał też ks. Waldemar Maciejewski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, zapraszając wszystkich na powakacyjny dzień wspólnoty. Odbędzie się on 2 września w archikatedrze w Katowicach.

Dzień Wspólnoty zawsze odbywa się w 13. dniu rekolekcji, kiedy przeżywana jest 3. tajemnica chwalebna - Zesłanie Ducha Świętego. Tego dnia chętni mogą również podpisać Krucjatę Wyzwolenia Człowieka.

Po Mszy oazowicze spotkali młodą parę, która w tym dniu miała swój ślub. Jeszcze narzeczeni przed wejściem do kościoła "załapali się" na błogosławieństwo abp. Skworca.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABP WIKTOR SKWORC, DZIEŃ WSPÓLNOTY , DZIEŃ WSPÓLNOTY RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE, KONIAKÓW, OAZA ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl