107,6 FM

W Krakowie restauratorzy zarejestrowali własny komitet wyborczy

O zniesienie ograniczeń krępujących swobodę działalności gospodarczej i rozpoczęcie prawdziwego dialogu między restauratorami i sklepikarzami a władzami miasta chcą walczyć przedsiębiorcy, którzy zarejestrowali w Krakowie Komitet Wyborczy Wyborców Krakowskich Restauratorów.

Przedstawiciel Komitetu Jakub Adamczyk mówił podczas piątkowej konferencji prasowej, że w najbliższych dwóch tygodniach przedstawieni zostaną kandydaci komitetu do Rady Miasta i program, nad którym prace jeszcze trwają. Dodał, że Komitet Wyborczy Wyborców Krakowskich Restauratorów nie będzie miał swojego kandydata na prezydenta Krakowa.

"Jednym z naszych głównych celów będzie rozpoczęcie prawdziwego dialogu między restauratorami, sklepikarzami, osobami, które codziennie realnie pracują dla krakowian a Radą Miasta i prezydentem. Gdyby taka współpraca faktycznie istniała, radni nie uchwalaliby tak godzących w nas przepisów, które mniej lub bardziej widoczne, duszą kolejne restauracje, sklepiki czy inne lokale usługowe" - powiedział Adamczyk. Sam jest właścicielem dwóch restauracji i zamierza kandydować do Rady Miasta Krakowa.

Przedsiębiorcy krytykują m.in. pomysły zmniejszenia liczby punktów, w których sprzedawany jest alkohol, wprowadzenia zakazu handlu alkoholem po godz. 22 (ta propozycja nie zyskała akceptacji Rady Miasta - PAP) oraz ograniczenia wynikające z uchwały o Parku Kulturowym Stare Miasto.

"Myślimy, że obowiązujące obecnie regulacje są zbyt restrykcyjne" - powiedział Adamczyk. Dodał, że samo wydawanie przez władze miasta zgód i zezwoleń dla przedsiębiorców powinno odbywać się w prosty sposób, by nie musieli w jednej sprawie pisać kilku pism lub odwiedzać kilka wydziałów urzędu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama