107,6 FM

Trzaskowski: Radni PO odchodzą, bo nie znaleźli się na listach wyborczych

Radni PO odchodzą z partii, ponieważ nie znaleźli się na listach wyborczych w wyborach samorządowych. To sygnał oportunizmu; nie chcemy ludzi, którzy myślą o polityce w ten sposób - powiedział w sobotę kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski.

Troje radnych Platformy Obywatelskiej: Lech Jaworski, Aleksandra Scheybal-Rostek i Izabela Chmielewska ogłosiło w sobotę odejście z partii. Tym samym klub straci większość w Radzie Warszawy. Radni ci w wyborach na prezydenta stolicy poprą byłego wiceprezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza.

W oświadczeniu napisali, że odchodzą z PO, "bo potrzebny jest dziś Platformie wstrząs". "Kampania Rafała Trzaskowskiego traci szansę, by przekonać i zmobilizować wyborców demokratycznych. Ta kampania i działalność władz Platformy szerzej, w skali kraju są najlepszym gwarantem, by PiS rządził przez najbliższe lata." - podkreślili.

"Szkoda, że jeszcze wczoraj (radni) mówili zupełnie co innego. Jeszcze wczoraj trójka radnych starała się o miejsca na listach PO, a dzisiaj, kiedy nie znaleźli się na tych listach, natychmiast zmienili zdanie i krytykują moją kampanie" - powiedział Trzaskowski na konferencji prasowej.

W jego ocenie, decyzja radnych jest "dosyć dziwna". "To pewien sygnał oportunizmu () nie chcemy ludzi, którzy myślą o polityce w ten sposób, tylko którzy chcą realizować wspólne zadania" - oświadczył.

Trzaskowski zapewnił ponadto, że na powstających właśnie listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej znajdzie się dużo nowych ludzi.

« 1 »
  • Krzysiek
    01.09.2018 20:36
    >>Radni PO odchodzą z partii, ponieważ ...<<
    TĘSKNIĄ za "Unsere Mütter, Unsere Väter" - a tu - TOTALNA pustka - kasa nie leci ze zleceń niemieckich - totalnie negują - NAWET SIEBE.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama