107,6 FM

Licheńska bazylika uruchomiła transmisje internetowe

Przekazy na żywo udostępniło na swojej stronie Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Transmisje uruchomiono z myślą o osobach chorych i w podeszłym wieku, które nie mogą osobiście pojawić się w bazylice.

Bezpośredni, internetowy przekaz obrazu i dźwięku z prezbiterium świątyni dostępny jest codziennie od godz. 6 do 22.

"Pragniemy, aby nasze sanktuarium było bliżej pielgrzymów. Nie tylko tych, którzy są na miejscu, ale także tych, którzy z różnych powodów przybyć nie mogą, np. z racji wieku czy stanu zdrowia. Internet daje możliwość, aby zobaczyć świątynię, to dzieło, do którego powstania się przyczynili i uczestniczyć w przeżyciach duchowych" - powiedział kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej ks. dr Janusz Kumala.

Transmisje dostępne są poprzez stronę internetową licheńskiego sanktuarium www.lichen.pl.

Licheńska świątynia jest największą tego typu budowlą w kraju i dwunastą na świecie. Została poświęcona 12 czerwca 2004 roku. Stanowi wotum dziękczynno-błagalne narodu polskiego za 2000 lat chrześcijaństwa. Została wzniesiona w całości z datków wiernych.

W 2005 roku papież Jan Paweł II nadał świątyni tytuł bazyliki mniejszej.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama