107,6 FM

Jaka pogoda czeka nas w weekend?

Jak informuje IMGW, Europa południowo-wschodnia, częściowo środkowa oraz Wyspy Brytyjskie i południowa Skandynawia znajdą się w zasięgu układów niskiego ciśnienia. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą wyże. Polska będzie w obszarze siodła barycznego, między wyżami znad Francji, Czech i Rosji oraz niżami znad Morza Północnego i Morza Czarnego, z zachodu ku centrum wolno przemieszczać się będzie front chłodny. Początkowo cały kraj będzie w zasięgu ciepłego powietrza polarnego morskiego, w miarę postępowania frontu nad zachodnią część kraju napływać będzie powietrze chłodniejsze, polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa.

Zachmurzenie umiarkowane, a w pasie od wschodniego Pomorza, Warmii i Mazur po Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. W czasie opadów deszczu i burz sumy opadu sięgające do 20 mm w Małopolsce, Kielecczyźnie i na Podkarpaciu, do 15 mm w centrum i do około 10 mm na wschodnim Pomorzu i Warmii. Temperatura maksymalna od 18 st. na Podhalu i 19 st. na Podkarpaciu oraz wybrzeżu do 24 st. na Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, jedynie na Podlasiu i Lubelszczyźnie wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie na ogół małe lub umiarkowane, we wschodniej połowie kraju okresami duże i tam słabe przelotne opady deszczu, początkowo również lokalne, zanikające burze. W drugiej połowie nocy silne zamglenia, lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 9 st. do 13 st., w kotlinach sudeckich około 8 st., 9 st., nad samym morzem około 14 st. Wiatr słaby, na zachodzie zmienny, na wschodzie z kierunków północnych. W czasie burz wiatr porywisty. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na północnym wschodzie przejściowo wzrastające do dużego i wówczas słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. na Podkarpaciu i nad morzem do 25 st. na Śląsku i Ziemi Lubuskiej, na Przedgórzu Karpackim chłodniej - 18 st., 19 st. Wiatr słaby, na zachodzie zmienny - nad morzem z przewagą zachodniego, na pozostałym obszarze północny i północno zachodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 23 st. Wiatr rano słaby, zmienny, później słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego z możliwością przelotnych opadów deszczu. Nad ranem miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna około 13 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 23 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama