107,6 FM

Florence może stać się ekstremalnie groźnym huraganem

Pomimo że spodziewane jest powolne słabnięcie huraganu w czwartek pod wieczór, Amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC) poinformowało, że Florence może stać się ekstremalnie groźnym huraganem, gdy zbliży się do południowo-wschodnich wybrzeży USA

NHC podało, że Florence, huragan 3 kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona znajduje się w odległości 595 km na południowy wschód od wybrzeży w Karolinie Południowej, wiatr wieje z prędkością 185 km/godz. Wydane ostrzeżenia przed huraganem dotyczą 10 mln mieszkańców. Obowiązkowa ewakuacja została ogłoszona w części stanów Północna Karolina, Południowa Karolina i Wirginia.

Huragan, mimo iż powoli słabnie, nadal pozostaje wyjątkowo groźny. Przewiduje się, że epicentrum Florence przesunie się nad południowo-zachodnim Oceanem Atlantyckim między Bermudami a Bahama, a następnie zbliży się do wybrzeży Północnej lub Południowej Karoliny.

W związku z huraganem w Karolinie Północnej i Południowej oraz w Wirginii i w Georgii wprowadzono stan wyjątkowy. Gubernatorzy zarządzili ewakuację około 1,5 mln osób z miejscowości przybrzeżnych, a ci, którzy zdecydowali się pozostać na miejscu, przygotowują się na najgorsze - gromadzą zapasy wody i wszelkie środki niezbędne do przetrwania.

« 1 »
 • mee...
  13.09.2018 10:45
  Faktycznie Florence zeszla do 2 stopnia i szaleje z szybkoscia 80 mil...ale padl rekord jakiego nie bylo - szybkosc 210 mil, do tego Florence jest inna od innych huraganow w tym sezonie, bo jak twierdza - klasyczne huragany przechodza przez dany teren w ciagu kilku godzin, do 6 h max, a ten bedzie sie utrzymywal nad danym terenem dzien albo dwa.
  doceń 1
 • Bakluk
  13.09.2018 14:27
  Oczyszczenie?
  doceń 0
 • mee...
  13.09.2018 19:18
  Ludzie doprawdy sa twardzi...woda sie juz na dobre burzy...a wielu nie opuscilo jeszcze domow, dlatego ciagle ida apele - uciekajcie, poki jest jeszcze czas...zanosi sie na wiele ofiar.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama