107,6 FM

RMF FM i długo, długo nic. Rekordowo niska słuchalność Trójki

Zdecydowanym liderem rynku radiowego w Polsce jest RMF FM (słuchalność - 25,4 proc.). Następne w rankingu Radio Zet nie osiąga nawet połowy tego poziomu (11,8 proc.). Słabe wyniki zanotowała Jedynka, a Trójka znalazła się w punkcie historycznego minimum. To wnioski z badania Radio Track Millward Brown za okres od czerwca do sierpnia br. Opublikował je branżowy serwis wirtualnemedia.pl.

Badanie dotyczy słuchalności w grupie wiekowej 15-75 lat. Wspomniany RMF FM zanotował wzrost o 0,8 pkt. proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Prawie dwupunktowy spadek zaliczyła "Zetka". Z czwartego na trzecie miejsce awansowała sieć Eska (7,8 proc.) Uczyniła to kosztem publicznej Jedynki, która spadła na miejsce czwarte (7,1 proc.). Według wirtualnemedia.pl, najgorszy w swej historii wynik zanotowała Trójka. Zajęła piąte miejsce ze słuchalnością na poziomie 5,6 proc.

Szczegóły oraz statystyki dotyczące dalsze miejsc rankingu można znaleźć na stronie: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/najpopularniesze-radia-w-polsce-liderem-rmf-fm-najgorszy-w-historii-wynik-trojki

« 1 »
TAGI:
 • słuchacz
  14.09.2018 11:07
  Dziwne te wyniki. Ja takich stacji jak rmf czy zet nie słucham już od 10-ciu lat tylko stacje z mojego regionu. Mieszkam na południu Polski a stacji regionalnych jest masa.
  doceń 11
 • Ela M
  14.09.2018 11:34
  Radio Zet i RMF = chaos, krzykliwe reklamy, głupiutkie programy, w których prowadzący zachowuje się jakby był niepoczytalny albo się czegoś naćpał. Tego się nie słucha, ludzie to puszczają, jeśli boją się ciszy, to takie typowe, dość prostackie zagłuszacze.
  doceń 23
 • Kokogut
  14.09.2018 11:56
  Niemiecki MediaMarkt też piął się w górę dopóki nie zaczął udawać, że jest sklepem "nie dla idiotów" (ich hasło reklamowe). Dopiero polska firma Euro RTV AGD odbiła niemcom rynek handlu elektroniką w kraju. W radiu mogłoby stać się podobnie.
  doceń 10
 • Barbara
  14.09.2018 18:00
  Radio eM jest super, radio Emaus rowniez, a najlepsze Radio WNET !

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama