RMF FM i długo, długo nic. Rekordowo niska słuchalność Trójki

dodane 14.09.2018 08:37

Jarosław Dudała

Zdecydowanym liderem rynku radiowego w Polsce jest RMF FM (słuchalność - 25,4 proc.). Następne w rankingu Radio Zet nie osiąga nawet połowy tego poziomu (11,8 proc.). Słabe wyniki zanotowała Jedynka, a Trójka znalazła się w punkcie historycznego minimum. To wnioski z badania Radio Track Millward Brown za okres od czerwca do sierpnia br. Opublikował je branżowy serwis wirtualnemedia.pl.

RMF FM i długo, długo nic. Rekordowo niska słuchalność Trójki   Jakub Szymczuk/Agencja GN

Badanie dotyczy słuchalności w grupie wiekowej 15-75 lat. Wspomniany RMF FM zanotował wzrost o 0,8 pkt. proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Prawie dwupunktowy spadek zaliczyła "Zetka". Z czwartego na trzecie miejsce awansowała sieć Eska (7,8 proc.) Uczyniła to kosztem publicznej Jedynki, która spadła na miejsce czwarte (7,1 proc.). Według wirtualnemedia.pl, najgorszy w swej historii wynik zanotowała Trójka. Zajęła piąte miejsce ze słuchalnością na poziomie 5,6 proc.

Szczegóły oraz statystyki dotyczące dalsze miejsc rankingu można znaleźć na stronie: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/najpopularniesze-radia-w-polsce-liderem-rmf-fm-najgorszy-w-historii-wynik-trojki

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MEDIA, RADIO

Przeczytaj komentarze | 21 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Vera 15.09.2018 07:40
Niezalogowany użytkownik Propaganda i KŁAMSTWA - widać jednym to odpowiada
Plusów: 4 nauszny świadek 14.09.2018 20:38
Niezalogowany użytkownik Dokładnie, eM 107.6 FM ! Genialna muzyka, zwłaszcza nocą, prawie bez gadania. Nie jakieś umpa umpa ani "złote przeboje". Podziwiam skąd to biorą, słychać że ktoś (nie znam nazwisk) wie co robi i lubi to robić. Do tego świetna jakość techniczna. Mój najwyższy szacunek. Komercyjne radia dawno sobie odpuściłem, Trójki też słucham, choć wiadomo, od "poprawiania" ładnych parę lat temu to już nie to samo. Starsi słuchają z sentymentu, dla młodych być może atrakcja niewielka.
Plusów: 7 Barbara 14.09.2018 18:00
Niezalogowany użytkownik Radio eM jest super, radio Emaus rowniez, a najlepsze Radio WNET !
Plusów: 3 enek 14.09.2018 17:36
Niezalogowany użytkownik Z tego co wiem z mediów to o "Trójkę" toczyły się największe boje miedzy starą ekipą dziennikarzy a nową pisowską. Aktywny udział w zmaganiach między pisowską dyrekcją a platformerskimi demokratami w Trójce, brali także jej wierni , długoletni radiosłuchacze . I prawdopodobnie to oni, totalnie usposobieni (może kilka , może kilkadziesiąt tysięcy) zbojkotowali korzystanie z nowej Trójki i pogorszyli jej "słuchalność". Tymczasem sam poziom programów stacji wcale nie musiał ulec katastrofalnemu pogorszeniu. A niszczycielami okazali się sami politycznie zacietrzewieni radiosłuchacze należący do nowego typu demokratów - wściekle odnoszących się do wszystkiego co nie ich a pisowskie.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl