107,6 FM

Premier: Nasz proces przemiany gospodarczo-społecznej jest nieodwracalny

Przebudowujemy Polskę w duchu solidarności społecznej, wolności, dostępności usług publicznych i demokracji; nasz proces przemiany gospodarczo-społecznej jest nieodwracalny - oświadczył w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej PiS w Zielonej Górze.

"Tak jak z mąki może powstać tort, ale z powrotem nie da się już tego procesu odwrócić, tak nasz proces przemiany gospodarczo-społecznej jest nieodwracalny" - podkreślił podczas konwencji szef rządu.

Premier wskazał, że jego ugrupowanie "przebudowuje Polskę w duchu solidarności społecznej, wolności, dostępności usług publicznych i demokracji". Jego zdaniem, "faktyczne demokracja, demokratyzacja polega na dostępności, polega również na tym, żeby ludzie mieli możliwość uczestniczenia w szeroko rozumianym życiu publicznym i społecznym".

Morawiecki zaznaczył również, że "PiS dba o rzeczywistą wolność do życia w państwie, który tę wolność faktycznie wszystkim ludziom stara się zapewnić, zabezpieczyć i udostępnić".

« 1 »
 • A.G.
  15.09.2018 23:35
  Premier mija się z prawdą - "jak Morawiecki"
  doceń 8
 • Ewita.l
  16.09.2018 13:16
  Do KATOLIK K . - Ależ dużo dobrego z kłamania i oczerniania przeciwników może dla pisowców wyniknać - władza, stanowiska, synekury, bezkarność i kasa, kasa, kasa.....
  doceń 5
 • jurek
  16.09.2018 13:43
  W historii było wielu takich, którzy twierdzili, że stworzyli cos wyjątkowego, nieodwracalnego itp. ............. I co - Panie Morawiecki przeczytaj sobie jak narcyzm i fanfaronada się najczęściej kończyła
  doceń 8
 • yeti
  16.09.2018 16:07
  Zupełnie nie pojmuję dlaczego ktoś miałby próbować odebrać Polakom to, co ich sąsiedzi z zachodu i północy, a może i ze wschodu, kto wie, mają od dziesiątek lat, a co się nazywa "państwem dobrobytu" czy "welfare state". Na tym zbudowano dobrobyt i spokój społeczny państw zachodniej Europy, o czym widocznie nic nie piszą w obowiązujących w polskich wieczorowych "szkołach biznesu" podręcznikach. Od tej zabójczej dla jaskiniowych liberałów wiedzy starano się też jak najściślej izolować nieoświecony plebs, czyli ogół Polaków. Wmawiano nam, że lepiej to może będzie naszym wnukom, ale na razie pieniędzy na to nie ma i nie będzie. Tę samą śpiewkę usłyszałyby tez te nasze wyimaginowane wnuki, a obiecywany przez liberałów dobrobyt wciąż uciekałby im sprzed nosa, jak psu parówka zawieszona na kiju. Paśli by się tylko, no jak to kto - sami "liberałowie". Co musiałoby się skończyć albo rewolucją, albo w łagodniejszej formie wyludnieniem kraju, z takim samym katastrofalnym dla nich samych, i dla wszystkich innych skutkiem. Zachód co najmniej od II WŚ ma tego pełną świadomość. Może ktoś potrafi sobie wyobrazić odebranie choć kawałka socjalnych i pracowniczych zdobyczy Francuzom, Niemcom, Włochom, Holendrom albo Szwedom? Nie trzeba sobie wyobrażać, tylko popatrzeć w telewizor jak na ulicach płoną samochody, sypie się szkło z wystaw, a władza która tylko zasygnalizowała taki zamiar, na wiele lat daje sobie z nim siana i znika z powierzchni w najbliższych wyborach. Polska właśnie zaczęła do Zachodu dołączać i zaczyna się w niej robić... normalnie. Co się nie wszystkim podoba - zwłaszcza jaskiniowym troglodytom.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama