107,6 FM

Zamiana miejsc w Katowicach

Studenci przenoszą się do kampusu, urzędnicy do budynku Uniwersytetu Śląskiego.

Zamiana miejsc w Katowicach   Budynek UŚ przy Pl. Sejmu Śląskiego foto / slaskie.pl Urząd Marszałkowski zakupi budynek Uniwersytetu przy Placu Sejmu Śląskiego. Jeszcze do 2020 roku kształcić się będą tam studenci filologii polskiej, kulturoznawstwa czy informacji naukowej i bibliotekoznawstwa. Później znajdą tam miejsce wydziały Urzędu Marszałkowskiego, co ma poprawić jakość pracy urzędników - mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego:


Uniwersytet Śląski sprzedaję budynek, bo coraz mniej uczy się tam studentów, a uczyelnia dążeniu do konsolidacji wydziałów w jednym miejscu. Studenci filologii polskie, kulturoznawstwa i bibliotekoznawstwa przeniosą się do kampusu centralnego w okolicach ulicy Uniwersyteckiej. Nie bez znaczenia jest również pierwotne przeznaczenie tego budynku - mówi prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, rektor Uniwersytetu Śląskiego:


Budynek sprzedany będzie za kwotę 20 milionów złotych. Uniwersytet Śląski wyprowadzi się z niego w 2020 rok. Po zakupie  obiektu Urzęd Marszałkowski będzie miał wszystkie urzędy skupione w jednej okolicy - wokół Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach. Ma to ułatwić komunikację między urzędnikami i poprawić dostępność Urzędu dla petentów.

 

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama