107,6 FM

Może ZUS się nie ucieszy, że będę żył dłużej

Herod był zaniepokojony. Łk 9,7

Tetrarcha Herod posłyszał o wszystkich cudach zdziałanych przez Chrystusa i był zaniepokojony. Niektórzy bowiem mówili, że Jan powstał z martwych; inni, że zjawił się Eliasz; jeszcze inni, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał.

A Herod mówił: «Jana kazałem ściąć. Któż więc jest ten, o którym takie rzeczy słyszę?» I starał się Go zobaczyć.


Sumienie to wewnętrzny głos Pana Boga, który mówi mi, co jest dobre, a co złe, jeśli jest dobrze ukształtowane. Herody mają wyrzuty sumienia przynajmniej na początku popełniania zła. Jednak wiara i realizacja zasad Ewangelii leczą. Lynda Powell (Uniwersytet Chicago) mówi, że niepokój Herodów skraca ich życie o 8 lat, a wierzącym i traktującym swą wiarę poważnie o tyleż lat wydłuża. Wskaźnik śmiertelności u Herodów jest o 25 proc. większy niż u regularnie praktykujących katolików. Sprawdzam kartotekę parafialną. Jest podobnie. Dr Wanda Półtawska powiada, że spowiedź Heroda leczy jego niepokój. Zrywam solidarność z Herodami i zawiązuję ją z Chrystusem. Może ZUS się nie ucieszy, że będę żył dłużej. Ale ja tak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gabriela
  27.09.2018 14:31
  "Zrywam solidarność z Herodami". Czy z Herodem - cudzołożnikiem też? W końcu to jego uparte cudzołóstwo przyniosło Janowi śmierć ...
 • Gabriela
  27.09.2018 15:55
  Czy zakrywa również szóste przykazanie Dekalogu?
  doceń 0
 • Przemas
  27.09.2018 19:05
  Wróciłem byłem na adoracji i mszy św.A pytanie trza zadać św.Piotrowi (1list4rozdz 8wers)Herod też chciał go zobaczyć .Niech dzisiejsi herodzi widzą w nas Chrystusa (bo e kim mają zobaczyć)musimy im jako zwiedzionym pomóc każdy w miarę możliwości
  doceń 0
 • Gabriela
  28.09.2018 12:46
  "Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają"
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.