107,6 FM

Tatry: Samochód uderzył w niedźwiedzia

Nie żyje jeden z pasażerów samochodu i zwierzę. Do wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania.

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z wtorku na środę w słowackich Tatrach Niżnych, w okolicach miejscowości Liptovska Luzna. Kierowca forda Galaxy wyprzedzał przy ograniczonej przez mgłę widoczności tira. W tym czasie na drogę z lasu wybiegł niedźwiedź. Samochód osobowy uderzył w potężne zwierzę, a następnie w wyprzedzanego tira.

Fordem podróżowało małżeństwo. Kierująca samochodem kobieta jest w ciężkim stanie, a jej podróżujący na tylnej kanapie mąż nie żyje. Uderzenia nie przeżył też niedźwiedź. 

To nie jedyny w ostatnich dniach wypadek z udziałem niedźwiedzia w Tatrach. Do Zderzenia samochodu z niedźwiedziem doszło niedawno w Tatrach Wysokich, w okolicy Górnego Smokovca.

Prowadząc samochód w zalesionych terenach należy zachować szczególną ostrożność. 

« 1 »
  • Bezimienny
    19.09.2018 16:42
    Ha. Niżne Tatry to jednak nie Tatry. To zupełnie inne pasmo górskie. A skoro Liptovska Luznia, to bliżej prawdy niż w Tatrach byłoby napisać, że w Wielkiej Fatrze ;)

    Będąc w tamtych okolicach spytaliśmy kiedyś z kumplem ludzi, czy są tam niedźwiedzie w górach. W odpowiedzi usłyszeliśmy, ze w górach nie, raczej wszystkie na dole, w kukurydzy siedzą :)
    doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama