107,6 FM

Prokuratura zajmie się sprawą ks. Jacka Stryczka

Medialne doniesienia o mobbingu w Stowarzyszeniu "Wiosna" sprawdzi Prokuratura Rejonowa Kraków Śródmieście-Zachód.

Jeśli one się potwierdzą, wszczęte zostanie postępowanie. Skierowanie sprawy do prokuratury od rana zapowiadała dziś Partia Razem.

Przypomnijmy. W czwartek 20 września na portalu Onet.pl ukazał się tekst dziennikarza Janusza Schwertnera, który na podstawie rozmów z 21 osobami pracującymi kiedyś w stowarzyszeniu opisał, w jaki sposób dochodziło tam do mobbingu. Onet.pl opublikował również rozmowę z ks. Stryczkiem, który dementuje te oskarżenia.

Po ukazaniu się tekstów oświadczenie wydał zarząd stowarzyszenia, który odniósł się do stawianych przez byłych pracowników zarzutów. Napisano w nim m.in., że zarząd nie ukrywa, iż mogło dochodzić do sytuacji emocjonalnie trudnych, stresujących i powodujących u pracowników dyskomfort, dlatego każdego, kto tego doświadczył, przeprasza. "Jednocześnie stanowczo oświadczamy, że nie akceptujemy w relacjach z pracownikami praktyk, które zostały przedstawione w artykule. Trudno jest nam uwierzyć, że w istocie miały one miejsce, dlatego każdą z nich weryfikujemy" - zapowiada zarząd, który za kilka dni ma się zebrać na walnym zgromadzeniu. Do jego dyspozycji oddał się ks. Stryczek.

Komunikat wydała też krakowska kuria. Jak napisał ks. Tomasz Szopa, kanclerz kurii, choć Stowarzyszenie "Wiosna" nie jest stowarzyszeniem kościelnym, to jednak ks. Stryczek, jako ksiądz archidiecezji krakowskiej, podlega władzy kościelnej i dlatego jego przełożeni traktują te zarzuty z należytą powagą. On sam został zaś poproszony o szczegółowe pisemne odniesienie się do oskarżeń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama