107,6 FM

Piekarczyk, niepełnosprawni i Genesis

Kraków: W środę 26 września w kościele Św. Katarzyny na ul. Augustiańskiej odbędzie się niezwykły spektakl. „Genesis“ Teatru EXIT to adaptacja Księgi Rodzaju autorstwa Macieja Sikorskiego.

Integralną częścią spektaklu jest muzyka: grana i śpiewana na żywo. Kompozycje Adama Szewczyka (zagra je wraz z Tomaszem Kałwakiem) zaśpiewa Marek Piekarczyk, znakomity wokalista, znany m.in. z zespołu TSA i roli w musicalu „Jesus Chris Superstar”.

Wszystko na tle oryginalnej scenografii Olgierda Chmielewskiego. Spektakl wyreżyserowali Maciej Sikorski i Tadeusz Dylawerski.

Założony przed dwoma laty Teatr EXIT działa w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowych prowadzonych przez Stowarzyszenie „Klika” w Krakowie. Ulubioną konwencją teatru jest teatr cieni. Zespół nagrywa również etiudy filmowe, teledyski i współczesną poezję. Występuje w nim sześciu niepełnosprawnych aktorów (porażenie mózgowe, osoba niewidoma, niepełnosprawni umysłowo i ruchowo) oraz zaprzyjaźnieni artyści.

Po spektaklu odbędzie się rozmowa prowadzona przez Wojciecha Bonowicza, którego gośćmi będą ks. dr hab. Wojciech Grygiel (filozof, chemik, prodziekan ds. naukowych i współpracy z zagranicą Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ) i Łukasz Kwiatek (filozof i kognitywista z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych).

Wstęp wolny po uprzedniej rezerwacji. Chętni proszeni są o zgłoszenie mailowe na adres: kamil.p@teatrexit.pl

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama