Papież odwołał kolejnych biskupów z Chile

dodane 21.09.2018 14:03

PAP |

W związku ze skandalem pedofilii i jego tuszowania w Kościele w Chile papież Franciszek przyjął w piątek rezygnację kolejnych dwóch biskupów z tego kraju. W maju podczas wizyty w Watykanie wszyscy biskupi z Chile - ponad 30 - złożyli dymisję na ręce papieża.

Papież odwołał kolejnych biskupów z Chile   PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Watykańskie biuro prasowe poinformowało, że Franciszek przyjął rezygnację z urzędu złożoną przez biskupa diecezji San Bartolome de Chillan, Carlosa Eduardo Pellegrína Barrerę, a także ordynariusza San Felipe Cristiana, Enrique Contrerasa Molinę.

W obu diecezjach papież mianował administratorów apostolskich.

Agencja ANSA przypomina, że 60-letni biskup Pellegrin Barrera, były rektor kolegium Słowa Bożego, został w 2011 roku objęty prokuratorskim śledztwem po tym, jak zarzuty molestowania postawił mu były student. Media podały, że pojawiły się potem zarzuty orgii z nieletnimi w tej placówce oraz informacje o dwóch przypadkach samobójstw wśród nastoletnich studentów.

W czerwcu bieżącego roku prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie drugiego zdymisjonowanego obecnie biskupa Contrerasa Moliny, podejrzanego - jak podano - o popełnienie przestępstw przeciwko "moralności publicznej i nietykalności seksualnej".

Liczba chilijskich biskupów, których rezygnację przyjął Franciszek w ostatnich tygodniach wzrosła do siedmiu. Jednym z nich jest były już biskup Osorno Juan Barros Madrid, oskarżony o tuszowanie czynów księdza Fernando Karadimy, uznanego za "seryjnego pedofila".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CHILE, KOŚCIÓŁ, PAP, PAPIEŻ, PEDOFILIA, WATYKAN

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Gargangruel 22.09.2018 15:15
Przerwało mi. Kontynuuję. Ksiądz Karadima NIE BYŁ ŻADNYM PEDOFILEM. Był pederastą i widać to nie chce przejść "przez usta" Gościowi Niedzielnemu. Problemem Kościoła nie jest pedofilia tylko homoseksualizm. Jak wielkim problemem - widać z Chile. 7 biskupów na 34 zamieszanych w pederastię, to ponad 20%, a być może to jeszcze nie koniec.
Plusów: 0 Gargangruel 22.09.2018 15:10
To przykre, że największy polski tygodnik katolicki szerzy nieprawdę. To, że media kłamią, wiadomo, ale dlaczego kłamią też media katolickie?
Plusów: 0 Gość Marek 22.09.2018 11:36
Niezalogowany użytkownik Zarzuty postawił były student. Ofiarami są nastoletni mężczyźni! Zatem źródłem jest homoseksualizm, który bezkarnie mógł się szerzyć. To to samo, co w USA i Hondurasie. To przede wszystkim lobby homoseksualne, pedofilia jest tu jednym z aspektów całej sprawy. Wraca problem homoseksualnych kleryków - skąd oni się wzięli?
Plusów: 0 opinia 22.09.2018 07:02
Niezalogowany użytkownik Skala tych występków jest taka duża, że powinni przesiać cały kler. Niestety, na szczytach władzy na wszystkich kontynentach są pedofile i oni zablokują oczyszczenie kościoła z tej haniebnej plagi.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl