107,6 FM

Otwarcie procesu beatyfikacyjnego Chiary Corbello

W Rzymie rozpoczął się proces beatyfikacyjny Chiary Corbello. Zmarła w 2012 r. w 28 roku życia. Kiedy była w ciąży, wykryto u niej chorobę nowotworową. Nie podjęła jednak terapii, aby nie zaszkodzić mającemu narodzić się dziecku.

Uroczysta Msza otwierająca diecezjalną fazę procesu została odprawiona wyjątkowo w Bazylice św. Jana na Lateranie ze względu na duże zainteresowanie wiernych. Liturgii przewodniczył kard. Angelo De Donatis wikariusz papieża dla rzymskiej diecezji.

Przypomniał on, że po swym ślubie, którego 10. rocznica przypada właśnie dzisiaj, Chiara doświadczyła wielu trudnych chwil, w tym śmierć dwojga upośledzonych dzieci, zaraz po ich urodzeniu. „Jej ofiara – stwierdził kard. De Donatis – jest niczym latarnia morska, która niesie nadzieję, świadczy o wierze w Boga, Dawcę życia, i daje przykład miłości większej niż lęk i śmierć”.

« 1 »
 • Tomaszszcz
  21.09.2018 19:00
  Jeśli była ochrzczona to ona również tworzyła Kościół, Mistyczne Ciało Jezusa Chrystusa! Panie Simon!
  doceń 3
 • gut
  21.09.2018 19:03
  /Zyskując bliskość, tracimy część siebie./
  /Lidia Jasińska/
  doceń 1
 • zasmucony
  22.09.2018 08:40
  Ach te niekończące się beatyfikacje i kanonizacje. Kiedyś beatyfikacja i kanonizacja obywała się według bardzo ścisłych reguł, ale "nasz wielki rodak" zmienił i zliberalizował zasady usuwając adwokata diabła. No i mamy prawie niekontrolowany przyrost. Nawet abp. Romero został ogłoszony błogosławionym.
  doceń 4
 • G.
  22.09.2018 11:45
  Poczytajcie trochę o Chiarze, to będzie jasne, czemu beatyfikacja... W tym przypadku to tylko formalność.
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama