Otwarcie procesu beatyfikacyjnego Chiary Corbello

dodane 21.09.2018 15:21

KAI |

W Rzymie rozpoczął się proces beatyfikacyjny Chiary Corbello. Zmarła w 2012 r. w 28 roku życia. Kiedy była w ciąży, wykryto u niej chorobę nowotworową. Nie podjęła jednak terapii, aby nie zaszkodzić mającemu narodzić się dziecku.

Otwarcie procesu beatyfikacyjnego Chiary Corbello   Chiara Corbello Petrillo z synkiem

Uroczysta Msza otwierająca diecezjalną fazę procesu została odprawiona wyjątkowo w Bazylice św. Jana na Lateranie ze względu na duże zainteresowanie wiernych. Liturgii przewodniczył kard. Angelo De Donatis wikariusz papieża dla rzymskiej diecezji.

Przypomniał on, że po swym ślubie, którego 10. rocznica przypada właśnie dzisiaj, Chiara doświadczyła wielu trudnych chwil, w tym śmierć dwojga upośledzonych dzieci, zaraz po ich urodzeniu. „Jej ofiara – stwierdził kard. De Donatis – jest niczym latarnia morska, która niesie nadzieję, świadczy o wierze w Boga, Dawcę życia, i daje przykład miłości większej niż lęk i śmierć”.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 G. 22.09.2018 11:45
Niezalogowany użytkownik Poczytajcie trochę o Chiarze, to będzie jasne, czemu beatyfikacja... W tym przypadku to tylko formalność.
Plusów: 4 zasmucony 22.09.2018 08:40
Niezalogowany użytkownik Ach te niekończące się beatyfikacje i kanonizacje. Kiedyś beatyfikacja i kanonizacja obywała się według bardzo ścisłych reguł, ale "nasz wielki rodak" zmienił i zliberalizował zasady usuwając adwokata diabła. No i mamy prawie niekontrolowany przyrost. Nawet abp. Romero został ogłoszony błogosławionym.
Plusów: 5 Komentator 21.09.2018 21:33
Niezalogowany użytkownik Wystarczy poszukać w internecie. Nie trzeba zadawać tutaj takich pytań.
Plusów: 4 maria 21.09.2018 19:05
Niezalogowany użytkownik Prześwietlić Ją czy zasłużyła bo to TYLKO KOBIETA, która poświęciła życie.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl