107,6 FM

Ks. Stryczek składa rezygnację z funkcji prezesa Stowarzyszenie Wiosna

"Jestem odpowiedzialnym liderem i uważam, że nie moja osoba, ale Paczka jest najważniejsza" - czytamy w oświadczeniu.

Reportaż Janusza Schwertnera na temat warunków pracy w Stowarzyszeniu Wiosna wstrząsnął "Szlachetną Paczką" i doprowadził ostatecznie do rezygnacji ks. Jacka Stryczka z funkcji prezesa stowarzyszenia. Dziś opublikowane zostało oświadczenie w tej sprawie, w którym duchowny po raz kolejny odrzuca oskarżenia o mobbing, jakie stawiają mu bohaterzy reportażu, jednak informuje o swojej rezygnacji ze stanowiska ze względu na dobro dzieła "Szlachetnej Paczki".

Oświadczenie ks. Jacka Stryczka zostało opublikowane na profilu społecznościowym Stowarzyszenia Wiosna:

Drodzy Państwo,

SZLACHETNA PACZKA jest najważniejsza. Tworzyłem ją przez lata razem z Wami. Chciałbym, aby mogła się dalej rozwijać. Trwa kryzys. Jestem odpowiedzialnym liderem i uważam, że nie moja osoba, ale Paczka jest najważniejsza. W związku z tym, w dniu dzisiejszym składam rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Stowarzyszenia WIOSNA. 
Równocześnie nie zgadzam się ze stawianymi mi zarzutami, a sam tekst uważam za jednostronny. Dzisiaj jednak wszyscy powinniśmy zrobić wszystko dla SZLACHETNEJ PACZKI.

ks. Jacek Stryczek

« 1 »
 • Monika
  21.09.2018 20:36
  Ksiądz powinien być księdzem, a nie zajmować się prowadzeniem firmy, nawet charytatywnej. Brewiarz na kolanach odmawiać a nie opowiadać bzdur, że w firmie przestaje być księdzem. A potem zdziwienie, że demony mają na nim używanie..
  doceń 11
 • RObert
  21.09.2018 21:27
  axel springer berlin
  doceń 4
 • GIACI
  21.09.2018 23:29
  Ciekawe czy za reklamę filmu "Kler" ktoś mu zapłacił?
 • Savonarola
  22.09.2018 22:37
  Plakac po nim nie beda.
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama