107,6 FM

Papież: Kapłan bez modlitwy daleko nie zajdzie

Franciszek przyjął na audiencji w Watykanie kapłanów z archidiecezji Walencji. W słowach pozdrowienia nawiązał do jubileuszu jednego ze świętych tego miasta: dominikanina, Wincentego Ferreriusza, który niestrudzenie pracował na rzecz jedności wspólnoty eklezjalnej.

Swoim życiem – zauważył Papież - daje on trzy podstawowe wskazania, pozwalające zachować przyjaźń i jedność z Jezusem Chrystusem. Są to: modlitwa, głoszenie Ewangelii oraz wolność wewnętrzną.

"Kapłan jest człowiekiem modlitwy, staje przed Bogiem twarzą w twarz, błagając Go w swoich intencjach oraz wstawiając się za swoim ludem – mówił Papież. – Kapłan bez modlitwy daleko nie zajdzie, jest przegrany, a jego służba cierpi, pogrąża się w stagnacji. Pan wzywa nas, byśmy byli jego świadkami w świecie, byśmy przekazywali radość Ewangelii wszystkim ludziom. Nie jesteśmy posiadaczami Dobrej Nowiny ani właścicielami, tego co Boskie. Jesteśmy opiekunami i szafarzami, tego, co Pan nam powierza poprzez Kościół. Kapłan jest wolny na tyle, na ile jest zjednoczony z Chrystusem, który obdarza go mocą, aby wychodzić na spotkanie innych".

Papież wezwał księży, aby pomagali ludziom wchodzić w żywą relację z Bogiem, nie ulegali światowości, zawsze troszczyli się o ubogich oraz okazywali miłosierdzie.

« 1 »
  • mee...
    22.09.2018 08:57
    Wielcy tego swiata tak maja...oni zawsze troszcza sie o malych tego swiata ustami...ale z najmniejszych zyja. A do tego przejeli weszelkie monopole...przejeli na wlasno nawet Chrystusa - przynajmniej tak sadza, trzymajac. Sami zatem widzicie, ze to co papiez powiedzial nie jest ewangelia. Ewangelia jest Slowo Chrystusa, a nigdzie nie powiedziano, ze kasty masz miec nad soba. Kierujcie sie zatem bezposorednio do Chrystusa w modlitwie do Ojca, ktory jest w niebie, a bedziecie wolni a poznaja, ze z tego swiata nie pochodzicie i nic to ze umeczeni w imie Chrystsa, ktorego glosicie przesladowani bedziecie...
  • DNA
    22.09.2018 14:43
    Papież też daleko nie zajdzie... nie broniąc wiary.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama