107,6 FM

"Rz": Długi bój o kolej na Kasprowy

Spór o najsłynniejszą polską kolejkę rozstrzygnie sąd, nie widać jednak szans na jego szybkie zakończenie. Jak dowiedziała się "Rz", dopiero w styczniu 2019 r. odbędzie się posiedzenie dotyczące wniosku o potwierdzenie służebności gruntów - pisze w poniedziałek "Rzeczpospolita".

"Z kolei w sprawie wytoczonej przez Tatrzański Park Narodowy nie ma jeszcze wyznaczonego terminu. Wcześniej, bo w pierwszej połowie listopada, kolejka będzie wyłączona z ruchu - jednak nie ze względu na konflikt, lecz remont" - informuje dziennik.

Jak podaje gazeta, "awantura wybuchła w styczniu, gdy TPN nakazał Polskim Kolejom Linowym w ciągu kilku dni rozebrać kolejkę. Po przerzucaniu się przez strony sporu argumentami w mediach oraz próbach mediacji sprawa trafiła do sądu".

Jak potwierdziła "Rzeczpospolita" w PKL, demontaż kolejki nie jest planowany. "Natomiast jesienią (od 5 do 14 listopada) można się spodziewać przerwy technicznej, ale nie ma ona związku ze sporem w TPN. Tego typu remonty pomiędzy sezonem letnim a zimowym będą przechodziły wszystkie kluczowe obiekty turystyczne" - pisze dziennik.

"Nasz wniosek dotyczy zaniechania naruszeń przez PKL, czyli korzystania przez tę firmę bez tytułu prawnego z działek TPN, nad którymi biegnie infrastruktura kolei linowej. Strony wymieniają się pismami procesowymi, przywołując kolejne argumenty na poparcie swoich racji" - cytuje "Rz" Szymona Ziobrowskiego, dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego.

« 1 »
 • kuba
  24.09.2018 09:12
  Wygonić górali z Tatr! Stok narciarski na Gubałowce (kiedyś najbardziej popularny w Zakopanem) juz rozwalili swoimi kłótniami a teraz chcą rozwalić kolejkę na Kasprowy, która dzięki inwestorowi zaczyna działać w miarę sensownie.
  doceń 3
 • Krzysiek
  24.09.2018 09:32
  >>Długi bój o kolej na Kasprowy<<
  To jest owoc-zatruty działania władzy po.
  Czy jakieś konsekwencje zostały wyciągnięte wobec polityków po - w związku ze sprzedażą dóbr narodowych?
 • nika
  24.09.2018 09:59
  Od 1936r. to już chyba zasiedzenie służebności nawet w bardzo złej wierze?.... A swoją drogą - trzeba było naprawdę sprzedać tę kolejkę?
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama