107,6 FM

Załamanie pogody?

Jak podaje IMGW, Europa północna, centralna oraz częściowo wschodnia znajduje się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Barentsa oraz wschodnią Polską. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże z centrami nad Turcją oraz w rejonie Irlandii. Polska północno-wschodnia jest w zasięgu ośrodka, który znad wschodniej części kraju odsuwa się dalej na północny wschód. Południowy zachód znajduje się na skraju wyżu z centrum w rejonie Irlandii. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie szybko rosło.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie burze. W strefach opadów deszczu i burz, we wschodniej połowie kraju i na wybrzeżu prognozowana suma opadu do około 10 mm. Lokalnie możliwe opady krupy śnieżnej. W górach opady śniegu, w Karpatach możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna od 11 st.C do 13 st.C, na Podhalu i w kotlinach sudeckich około 9 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, na południu, południowym wschodzie okresami silny (od 25 km/h do 40 km/h), północno-zachodni. Okresami porywy wiatru do 80 km/h, najsilniejsze na południu kraju i miejscami w pasie centralnym oraz nad zachodnim wybrzeżem.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na ogół słabe, tylko nad morzem, w rejonach podgórskich okresami umiarkowane. Nad morzem możliwe lokalne burze. Na Podhalu opady deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu, w Karpatach możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o kolejne 5 cm. Temperatura minimalna od 4 st.C do 6 st.C, w kotlinach górskich około 2 st.C, nad samym morzem od 8 st.C do 12 st.C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni, na wschodzie, południu i nad morzem porywach do 60 km/h.

We wtorek umiarkowane, na południu, północy i wschodzie okresami duże i tam możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st.C na wschodzie i południu do 15 st.C na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. Na wybrzeżu, wschodzie i południu okresami wiatr porywisty, na wybrzeżu porywy wiatru osiągać będą prędkość do 60 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, stopniowo słabnący, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st.C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, północno-zachodni. (

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama