107,6 FM

Kukiz: Moja sympatia nie jest nakierowana na naszego kandydata

Paweł Kukiz zdystansował się od Marka Jakubiaka, kandydata ruchu Kukiz’15 na prezydenta Warszawy.

– W Warszawie widzę kandydatów… po prostu wiem, że nasz kandydat wielkich szans nie ma – powiedział Paweł Kukiz podczas spotkania wyborczego w Kielcach. – Moja sympatia jest akurat niekoniecznie mocno nakierowana na naszego kandydata. Mam również inne osoby, którym mocno kibicuję, dla dobra Warszawy po prostu – tłumaczył. – Nie chcę dawać przykładów. Ale to zupełnie przeciwległe bieguny niż pan Jakubiak

Szef ruchu Kukiz’15 przekonywał też, że chce ustroju, w którym lokalny budżet byłby co roku zatwierdzany w referendum. Dodał, że to obywatele mają wypowiedzieć się w pierwszej kolejności, czy chcą np. basenu na terenie gminy lub miasta, czy wolą wybudować najpierw drogi, by do tego basenu nie chodzić po błocie. – To nie może być tylko decyzja jakiejś grupy wybrańców, ale to oni mają realizować decyzje obywateli – podkreślił lider Kukiz’15.

Zaznaczył, że podczas wyborów samorządowych jego ugrupowanie chce realizować trzy filary: jawność, zrównoważony budżet oraz czynnik demokracji bezpośredniej. – Jeśli chodzi o jawność, to z całą pewnością od radnych, którzy dostali się do samorządu z „błogosławieństwem” Kukiz’15 będę wymagał, żeby robili wszystko, by odbywały się konkursy na prezesów, szefów zarządzających spółkami komunalnymi – mówił Kukiz.

Odnosząc się do drugiego filaru, dot. zrównoważonego budżetu podkreślił, że to nic innego, jak rozsądne zarządzanie pieniędzmi i nie zadłużanie samorządu w sposób powodujący, że następne pokolenia będą spłacały długi zaciągnięte na chore wizje włodarza miasta. – Wiadomo, że czasami prowadząc jakąś inwestycję, trzeba wziąć pożyczkę, ale to się wiąże też z trzecim filarem dot. demokracji bezpośredniej - jeżeli chcemy zadłużyć naszą małą ojczyznę, to najpierw skonsultujmy to z obywatelami, zróbmy referendum – argumentował lider Kukiz’15.

Dodał, że kolejnym elementem demokracji bezpośredniej jest inicjatywa uchwałodawcza, która powinna wychodzić od obywateli. – Powinna ona być pilotowana przez tych „namaszczonych” przez Kukiz’15. Mówiąc ogólnie - wierzę, że wśród tych 7 tys. osób startujących z poparciem Kukiz’15 znajdzie się bardzo duży procent takich, które poprowadzą od podstaw taką pracę pozytywistyczną, edukując obywateli poprzez wsłuchanie się w ich głos. To nie jest proces na rok, dwa lata, to jest proces długotrwały, ale trzeba mieć nadzieję, że są wśród nas ludzie, którzy sprawując urząd, będąc wybranymi, nie zapomną o obywatelach w momencie uzyskania mandatu radnego – podkreślił Kukiz.

Zaznaczył, że mieszkańcom woj. świętokrzyskiego nie będzie przedstawiał żadnych propozycji dotyczących choćby budowy dróg w regionie, ponieważ on zna przede wszystkim problemy swojego samorządu. – Wiem czego potrzebują mieszkańcy w mojej gminie na Opolszczyźnie, a tutaj pojęcia nie mam, jakie sprawy są istotne i nie muszę mieć tego pojęcia, to wy powinniście mieć to pojęcie i mieć takich radnych, którzy to pojęcie i te oczekiwania będą realizować – podkreślił Kukiz.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.

 

« 1 »
 • art
  29.09.2018 12:38
  Problemy zaczęły się z momentem pozbawienia króla (cysorza itp) jego prywatnej własności i nimbu władzy "która od Boga pochodzi". A druga moja ...hi,hi,hi...złota myśl to taka, iż niedobrze jak jakąkolwiek władzę (nawet iluzoryczną) parobkom się powierzy...
  doceń 0
 • baju baj
  29.09.2018 16:24
  Mam sympatie, ale nie powiem jakie... A co, wstyd się przyznać? No pewnie. Jeśli kiedyś niemałe wzięcie miała wśród "gawiedzi" tajemnicza partia X, to teraz mamy partię XXX???!!!. I 8 procent Wyborców chce poprzeć to dziwo. O którym nikt nie wie nic, i ma nic nie wiedzieć. Jedyny pożytek z "tego" jest taki, że odbiera te głosy partii, o której wszyscy wiemy już aż za wiele, choć jeszcze nie wszystko. Programem potrzeby wsi na Opolszczyźnie? Czyli brak programu, bo tam już mają Wszystko.
  doceń 2
 • krut00
  29.09.2018 20:16
  W ustach lidera ugrupowania sejmowego taka deklaracja brzmi jak list samobójcy.
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama