107,6 FM

Pustka bez Boga

Idzie i bierze siedem innych duchów złośliwszych niż on sam; wchodzą i mieszkają tam. Łk 11,26

Gdy Jezus wyrzucał złego ducha, niektórzy z tłumu rzekli: «Mocą Belzebuba, władcy złych duchów, wyrzuca złe duchy». Inni zaś, chcąc Go wystawić na próbę, domagali się od Niego znaku z nieba.

On jednak, znając ich myśli, rzekł do nich: «Każde królestwo wewnętrznie skłócone pustoszeje i dom na dom się wali. Jeśli więc i Szatan z sobą jest skłócony, jakże się ostoi jego królestwo? Mówicie bowiem, że Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy. Lecz jeśli Ja mocą Belzebuba wyrzucam złe duchy, to czyją mocą wyrzucają je wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. A jeśli Ja palcem Bożym wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was królestwo Boże.

Gdy mocarz uzbrojony strzeże swego dworu, bezpieczne jest jego mienie. Lecz gdy mocniejszy od niego nadejdzie i pokona go, to zabierze całą broń jego, na której polegał, i rozda jego łupy.

Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mną, ten rozprasza.

Gdy duch nieczysty opuści człowieka, błąka się po miejscach bezwodnych, szukając spoczynku. A gdy go nie znajduje, mówi: „Wrócę do swego domu, skąd wyszedłem”. Przychodzi i zastaje go wymiecionym i przyozdobionym. Wtedy idzie i bierze siedmiu innych duchów, złośliwszych niż on sam; wchodzą i mieszkają tam. I stan późniejszy owego człowieka staje się gorszy niż poprzedni».


Europa po wypędzeniu nieczystego ducha faszyzmu/komunizmu dom swój wymiotła. I przyozdobiła, nie zapraszając doń Boga, ale otwierając szeroko drzwi europejskiego domu dla duchów podobnie jak tamten nieczystych. Czy jeszcze gorszych – historia pokaże. Bo kto rezygnuje z nazizmu i marksizmu (czy Europa kiedykolwiek z niego zrezygnowała?), a nie zaprasza w pustkę po nich samego Boga, ten nie znalazł automatycznie nowego fundamentu życia. Utrata strasznych ideolo może – w bezbożnej pustce – przynieść ideolo straszniejsze: „siedem innych duchów złośliwszych niż on sam; wchodzą i mieszkają tam. I stan późniejszy staje się gorszy niż poprzedni”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • szymon
  12.10.2018 06:33
  Europa jest w tej chwili opanowana neomarksizmem, jeszcze groźniejszym i bardziej złośliwym niż klasyczny marksizm, bo ubranym w dziesiątki różnych masek takich jak gender i inne wynaturzenia
  doceń 8
 • mee...
  12.10.2018 12:36
  Zmieniono sprzet wojskowy na...koszule i krawaty. Europa jest w bolszewizmie zanurzona po uszy - jakolwiek go zwal, bo imion u niego wiele - jak u jego zalozyciela szatana...a, wy natomiast miast trzcic Syna zywego, trzcicie Syna zamordowanego na krzyzu - martwego. Stad te wszelkie nieszczescia pod wieloma imieniami bolszewizu sie biora, bolszewizm zyje, a wiec i zyje diabel wydawac by sie moglo, bo pokonan przy zmartwywstaniu, kto zatem swietuje Zmartwywstanie Pana - zyje, choc swiatu wydaje sie martwym...bez perspektyw. Nikt nigdy nie napisal co sie dzieje z pacjentami egzorcystow co to zlego ducha wyzucili z czlowieka...czyz zatem nie po tym poznamy palec Bozy, ktory jest w stanie jako jedyny ducha zlego poprzez Syna wyzucic z czlowieka...bo, coz potem musi sie stac zeby zly duch nie zebral kumpli i do czlowieka nie wrocil...musi nastapic poznanie przez ducha Bozego, ktory zmienia serce czlowieka, daje nowe zycie...smiem twierdzic, ze ze zlymi duchami to tak jak z pasozytami...cale zycie mieszkaja w czlowieku w ukryciu, czlowiek nie zdaje sobie nawet sprawy, ze w nim istnieja, ale jak chce sie ich pozbyc i dziala sie w tym kierunku - musza wyjsc z ukrycia, bo walcza o przetrwanie...
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.