107,6 FM

Szkolenia dla ministrantów

Można zgłaszać się na nowy cykl diecezjalnych kursów dla lektorów, ceremoniarzy i animatorów ministrantów.

Warsztaty prowadzone są w weekendy w ośrodku formacyjnym Liturgicznej Służby Ołtarza w Nędzy koło Raciborza.

W kursie dla lektorów mogą uczestniczyć ministranci z klas VII i starsi. W programie są zajęcia liturgiczne, biblijne i fonetyczne oraz ćwiczenia poprawnego czytania i formacja duchowa. Pierwsze z pięciu spotkań weekendowych odbędzie się od 19 do 21 października. Na ostatnim – uroczysta promocja lektorska.

Kurs dla ceremoniarzy przeznaczony jest dla ministrantów pomagających w parafii w przygotowaniu i przebiegu liturgii i przewodzeniu grupom ministranckim służącym przy ołtarzu. Mogą uczestniczyć w nim uczniowie III klasy gimnazjum i starsi. Zajęcia na czterech spotkaniach weekendowych w Nędzy, pierwsze – od 26 do 28 października. Kurs kończy się promocją w czasie diecezjalnej pielgrzymki LSO do sanktuarium MB Pokornej w Rudach.

Od 9 do 11 listopada odbędzie się pierwsze z czterech spotkań kursu dla animatorów grup ministranckich – by wykształcić osoby pomagające w prowadzeniu wspólnoty ministranckiej i małych grup podczas wyjazdów wakacyjnych i rekolekcji. Mogą w nim uczestniczyć ministranci od I klasy szkoły średniej. Ten kurs także zakończy się uroczystą promocją w czasie diecezjalnej pielgrzymki LSO do Rud.

Koszt każdego spotkania weekendowego to 70 zł. Zgłoszenia: ks. Jacek Skorniewski, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza. Formularz zgłoszeniowy na: lso.gliwice.pl lub lso@lso.gliwice.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama