107,6 FM

Śląscy terytorialsi zatrzymali pijanego kierowcę

Wracali w niedzielę z przysięgi, którą złożyli na placu Sejmu Śląskiego w Katowicach.

Dwaj żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej wracali 7 października z przysięgi po 16-dniowym, pierwszym szkoleniu w Gliwicach. Obaj są mieszkańcami Żywiecczyzny.

W pewnym momencie minął ich hyundai. Sposób jazdy kierowcy mógł sugerować, że jest on nietrzeźwy. Gdy samochód się zatrzymał, jeden z żołnierzy natychmiast podbiegł do kierowcy i zabrał mu kluczyki. Następnie terytorialsi powiadomili policjantów z Węgierskiej Górki.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Wieprz. Okazało się, że 55-letni kierowca hyundaia miał w organizmie 2 promile alkoholu. W stanie nietrzeźwości kierował nie pierwszy raz. Żywiecki sąd nakazał objęcie go dozorem policyjnym. Grozi mu 5 lat więzienia.

Dowódca 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Tomasz Białas, na najbliższym szkoleniu zamierza osobiście pogratulować nowym szeregowym śląskiej Obrony Terytorialnej czujności i odpowiedniego zachowania.

- Żołnierze swoim zachowaniem udowodnili, że słowa „Zawsze gotowi, zawsze blisko” nie są dla nich jedynie pustym sloganem - komentuje rzecznik 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. To właśnie motto, wraz z kotwicą Polski Walczącej, na znak kultywowania tradycji Armii Krajowej terytorialsi noszą na rękawach swoich mundurów.

O niedzielnej przysiędze pierwszych żołnierzy śląskiej Obrony Terytorialnej przeczytasz tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama