107,6 FM

W Mysłowicach powstał pomnik utraconym dzieciom

Znaleźć go można na cmentarzu w Brzęczkowicach. W poniedziałek pobłogosławi go biskup Grzegorz Olszowski.

Tego dnia (15 października) obchodzony jest światowy Dzień Dziecka Utraconego. Skąd ta data? Dokładnie wtedy powinny narodzić się dzieci poczęte 1 stycznia.

Pomnik poświęcony dzieciom, które zmarły jeszcze przed swoim narodzeniem oraz tym, które odeszły wcześniej niż ich rodzice, znaleźć można na cmentarzu parafii Matki Boskiej Bolesnej w Mysłowicach-Brzęczkowicach.

Pomnik to kopia najsłynniejszego przedstawienia Matki Bożej Bolesnej - Piety Michała Anioła, którą na co dzień oglądać można w bazylice św. Piotra na Watykanie.

W Mysłowicach rzeźba poświęcona dzieciom utraconym znajduje się tuż przy kwaterze grobów małych dzieci. W poniedziałek pobłogosławi ją biskup Grzegorz Olszowski. Modlitewne spotkanie rozpocznie się o 17.15 nabożeństwem różańcowym w kościele. W jego trakcie odbędzie się procesja na cmentarz, pobłogosławienie pomnika oraz Eucharystia w kościele o 18.00.

Po Mszy dla rodziców, którzy utracili swoje dzieci odbędzie się spotkanie z psychologiem.

- Tym pomnikiem chcemy pokazać, że pamiętamy o każdym człowieku, nawet tym najmniejszym. Chcemy również, żeby było to miejsce terapii wiarą - wyjaśnia ks. Grzegorz Wita, proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej.

W Mysłowicach powstał pomnik utraconym dzieciom   Kopię Piety znaleźć można w pobliżu grobów dzieci ks. Grzegorz Wita Przeczytaj także:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama