107,6 FM

Kocham Jezusa, ale...

Przyszedłem ogień rzucić na ziemię. Łk 12,49

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Chrzest mam przyjąć, i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie.

Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej».


Kocham Jezusa, ale żyję bez ślubu. Kocham Jezusa, ale nie chodzę do kościoła. Kocham Jezusa, ale żyję tak, jakby On nie istniał. Nie ma żadnego „ale”. Albo z Jezusem, albo przeciw Niemu. I dlatego jestem z Jezusem, choć moja żona mnie wyśmiewa, jakby była żoną Hioba. Jestem z Jezusem, choć moje dzieci z powodu lenistwa zagubiły wiarę. Jestem z Jezusem, choć w mojej pracy tylko ja przyznaję się do wiary. Jestem z Jezusem, bo chociaż się potykam i ponoszę klęskę, to jednak dbam o zbawienie mojej rodziny, a więc także siebie. Na dobre i złe, słońce i deszcz, grypę i nowotwór, sukces i porażkę – jestem z Jezusem. Warto.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Ewa
  25.10.2018 07:18
  Żywe jest Słowo Boże i skuteczne. Bogu niech będą dzięki za słowa księdza przewodnika duchowego
  doceń 2
 • Władysław
  25.10.2018 08:45
  Tobie Panie zaufałem ,nie zawstydzę się na wieki.
  doceń 1
 • Albert
  25.10.2018 09:14
  Jak na tle tego czytania wyglądają te wszystkie usiłowania naszej hierarchii aby zmieszać wszystkie religie, przez różne rozmowy, dogadywania się i ekumenizmy? W tym czytaniu Jezus mówi nam że przyszedł dokładnie i stanowczo oddzielić dobro od zła, a nie mieszać dobro ze złem. Nie dociera chyba do naszych hierarchów że jedyną religią, która głosi dobro, jest chrześcijaństwo, czyli religia, której głową jest Chrystus. Inne religie głoszą zło, bo nawet każde dobro z domieszką zła jest złem. Przez takie różne mieszanie religii, zadaje się poważny cios religii Chrystusowej. Dlaczego nie postępujemy zgodnie z Nauką Jezusa?
  doceń 3
 • Gabriela
  25.10.2018 13:47
  Żyję w sakramentalnym związku, chodzę do kościoła, uczestniczę w nabożeństwach, przyjmuję sakramenty, wypowiadam zgodnie z aktualnie obowiązującą doktryną i ... rozmijam się z Jezusem, a zarazem z Bogiem. Niemożliwe?
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.