107,6 FM

Słynna świątynia to... samowola budowlana. Zapłacą 36 mln euro

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych świątyń katolickich na świecie - bazylika Sagrada Familia w Barcelonie - to samowola budowlana. Podpisano właśnie historyczne porozumienie, które zalegalizowało trwającą od 136 lat budowę kosztem 36 milionów euro, płaconych przez kolejne 10 lat.

Jak podaje BBC, środki te zostaną przeznaczone na transport miejski oraz potrzeby otoczenia tego wspaniałego kościoła. Według Onetu, budowa jego sześciu centralnych wież ma się zakończyć w 2022 r. Główna konstrukcja powinna zostać ukończona do 2026 roku, tj. w stulecie śmierci architekta świątyni Antoniego Gaudiego, który zresztą jest pochowany w jej krypcie.

Bazylikę Świętej Rodziny w Barcelonie (Sagrada Familia) zwiedza co roku 4,5 miliona turystów.

« 1 »
 • Gość
  19.10.2018 15:12
  Teraz, zamiast na terminowe dokończenie budowy, to pieniądze pójdą na opłacenie nieuzasadnionego haraczu. Nieprzychylni Kościołowi zawsze znajdą jakąś lukę w prawie lub inny pretekst albo "przypomną sobie" rzekome molestowanie sprzed 30 lat, by gnębić Kościół i doić kasę z niego. Kościół wystarczy opluć i szykanować a on zawsze nadstawi drugi policzek, przeprosi i wypłaci odszkodowanie (bo od tego jest).
 • nika
  19.10.2018 21:46
  To aż tyle lat trzeba było, żeby stwierdzić samowolę budowlaną??? Przy nieustannie trwającej budowie, która jest zresztą jednym z czołowych wizerunków sztuki w tym państwie??? No - wiwat sprawność machiny urzędniczej .... ;-) Ten rekord chyba nigdy nie zostanie pobity
  doceń 5
 • Andrzej z Goliny
  19.10.2018 22:55
  Nie mogę zrozumieć tej informacji. Zapłaci kto, komu?.. Budowa trwa tak długo i nie wiem czy jest możliwe stosowanie pojęcia "samowoli budowlanej". To wszystko powinien autor tej notatki wyjaśnić, a także brzmi to jak plotka.
  doceń 2
 • KRAK
  21.10.2018 21:25
  Lewackie władze Barcelony znalazły paragraf aby wydrenować Kościół.... A należało głośno zapytać: za co płacić? JAk nie chcecie Sagrada Familia w Barcelonie to Polska może przyjąć tę buudowlę, przeniesienie kamień po kamieniu to żaden problem, zyski z turystyki sfinansują taka operację :-))). Kościół zdecydowanie nie potrafi twardo negocjować !!!!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama