107,6 FM

Wizyta papieża w Pjongjang?

Franciszek otwarty, ale nie ma zaproszenia.

Prezydent Korei Południowej poinformował jedynie Papieża Franciszka ustnie o zainteresowaniu przywódcy Korei Północnej wizytą Ojca Świętego w Pjongjang – potwierdził kard. Pietro Parolin. Odpowiadając na pytania dziennikarzy, watykański sekretarz stanu dodał, że Stolica Apostolska nie zajmuje się jeszcze przygotowaniami do ewentualnej podróży.

Kard. Parolin zaznaczył, że zaproszenie musi mieć charakter formalny. Wtedy dopiero Watykan pomyśli o warunkach, jakie muszą zostać spełnione, by taka podróż mogła dojść do skutku. Podkreślił jednak, że Franciszek jest otwarty na taką ewentualność.

“Powiedziałbym, że Ojciec Święty jest gotowy tam pojechać, ale oczywiście podróż tej natury wymaga poważnego przygotowania i rozważenia – podkreślił kard. Parolin. – Podobnie jak wizyta prezydenta Korei Południowej, również podróż Papieża mogłaby wesprzeć proces pokojowy i proces rozbrojenia nuklearnego na Półwyspie Koreańskim.”

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama