107,6 FM

Sutrykowi brakuje niewiele

Zakończyło się głosowanie w wyborach samorządowych. Podliczono już wyniki z 30 proc. Obwodowych Komisji Wyborczych. Jaka sytuacja jest we Wrocławiu?

Lokale wyborcze zostały zamknięte o 21.00. Teraz członkowie komisji przeliczą głosy. Ostateczne wyniki głosowania poznamy, jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, najwcześniej we wtorek wieczorem, po zliczeniu głosów w ostatniej obwodowej komisji wyborczej.

W wyścigu o fotel prezydenta Wrocławia w pierwszej turze wygrał Jacek Sutryk (Koalicja Obywatelska). Po podliczeniu głosów z 30 proc Obwodowych Komisji Wyborczych jego wynik wynosi 49,48 proc.. Gdyby takie wyniki okazały się ostateczne doszłoby do II tury wyborów, w której znalazłaby się również Mirosława Stachowiak-Rózecka (28,07 proc.). Trzecie miejsce zajmuje Jerzy Michalak z poparcie 7,17 proc., a tuż za nim jest Katarzyna Obara-Kowalska z wynikiem 7,11 proc.

W wyborach do Rady Miejskiej aktualne wyniki wskazują, że Koalicja Obywatelska uzyskała w nich 34,4 proc. głosów, Prawo i Sprawiedliwość - 27,27 proc., KW Rafała Dutkiewicza - 13,64 proc., BBO Jerzego Michalaka - 6,79 proc., Bezpartyjny Wrocław - 7,52 proc.

Jako pierwsze zostały opublikowane tzw. wyniki exit poll dla największych miast w Polsce.

Co to jest exit poll? To badanie sondażowe przeprowadzone przed wybranymi lokalami wyborczymi. Przeprowadziła je pracownia badawcza Ipsos. Po 21.00 poznaliśmy wyniki sondażowe dotyczące głosowania na prezydentów miast i ogólne preferencje wyborcze w skali kraju.

Frekwencja w skali kraju wyniosła 51,3 proc. W skali kraju wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość (32,3 proc.). Kolejne miejsca zajęły komitety Koalicja Obywatelska (24,7 proc.), PSL (16,6 proc.), Bezpartyjni Samorządowcy (6,3 proc.) oraz SLD (5,3 proc.).

W województwie dolnośląskim wygrało również Prawo i Sprawiedliwość. Według exit poll PiS zdobyło 32 proc. głosów, Koalicja Obywatelska 20 proc. Trzecie miejsce zdobyli Bezpartyjni Samorządowcy.

Błąd statystyczny wynosi 3 proc., co sprawia, że do ogłoszenia ostatecznych wyników sytuacja może się jeszcze zmienić, a wtedy dojdzie do II tury 4 listopada.

Badanie Ipsos zostało przeprowadzone na zlecenie telewizji: TVP, TVN i Polsat.

(uzupełniamy)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama