107,6 FM

Podhalańskie rozstrzygnięcia już w I turze

Według nieoficjalnych wyników już w I turze mieszkańcy Nowego Targu i Zakopanego wybrali burmistrzów na kolejne 5 lat. Zostali nimi dotychczasowi włodarze.

Z nieco ponad 50-procentowym poparciem na drugą kadencję zostaje w Nowym Targu burmistrz Grzegorz Watycha. Pokonał on swoich kontrkandydatów już w I turze. O fotel burmistrza walczył z Agatą Michalską i Pawłem Liszką. Zmiana burmistrza nie nastąpi także w Zakopanem. Miastem rządzić będzie nadal Leszek Dorula, który miał trzech kontrkandydatów.

Wielkie zaskoczenie w gminie Nowy Targ. Swoje stanowisko utrzyma wieloletni wójt Jan Smarduch. Rozstrzygnięcia nie przyniosła I tura wyborów w gminie Czarny Dunajec. Według nieoficjalnych wyników w II turze zmierzą się ze sobą 80-letni Józef Babicz (rządzący gminą od 16 lat) i 30-letni adwokat Marcin Ratułowski (dotychczas radny gminny).

II tura głosowania zapowiada się w Rabce i jeszcze nie wiadomo, kto się w niej znajdzie. Czy uda się to obecnej burmistrz Ewie Przybyło, okaże się w ciągu dnia.

Co ciekawe wyborcy już w I turze zdecydowali o wyborze nowych wójtów dla Gminy Bukowina Tatrzańska i Poronin. W Poroninie wielka sensacja. Gminą będzie rządzić kobieta! Nowym wójtem została nauczycielka, wieloletnia radna gminna Anita Żegleń. Popierało ją Prawo i Sprawiedliwość. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Podaj Nick
    22.10.2018 10:39
    Tyle są warte nasze głosy, rzucić na ziemię i podeptać.
    Symbole są ważne, zwłaszcza, kiedy idzie o sprawy najwyższej wagi.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama