107,6 FM

Koniec strajku w rybnickim szpitalu

Po prawie 9 godzinach rozmów jest porozumienie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku.

Koniec strajku w rybnickim szpitalu   Związkowcy z rybnickiego szpitala grożą strajkiem Mateusz Kornas /Radio eM W ramach Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego ustalono, że pracownicy placówki dostana podwyżki. Będzie to od 200  do 500 złotych brutto. Wysokość będzie zależała od zajmowanego stanowiska. Wzrost płac wchodzi w życie od 1 listopada br.

Pracownicy rybnickiego szpitala domagali się podwyżki w wysokości 1200 złotych brutto. Piotr Rajman, szef szpitalnianej Solidarności powiedział, że nie jest zadowolony z kompromisu, ale sytuacja była już podbramkowa. Istniało ryzyko ewakuacji niektórych pacjentów. Szpital od prawie tygodnia pracuje w formie ostrego dyżuru. Wykonywane są tylko zabiegi ratujące życie. Planowane operacje zostały odwołane. Po podpisanym dziś [24.10.18] porozumieniu związkowcy zapowiedzieli, że szpital wraca w czwartek rano do normalnej pracy.

Michał Gramatyka, wicemarszałek województwa śląskiego biorący udział w posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego przyznał, że porozumienie płacowe powiększy straty rybnickiego szpitala o ponad 600 tys. zł miesięcznie, a 6,5 mln zł rocznie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama