107,6 FM

Rafalska: Nie ma planów rozszerzenia ograniczeń handlu na sobotę

Nie ma i nigdy nie było żadnych planów rozszerzenia ograniczenia handlu na sobotę - napisała w sobotę na Twitterze minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska

"Medialne informacje dot. rozszerzenia ograniczenia handlu są nieprawdziwe. Nie ma i nigdy nie było żadnych planów jego rozszerzenia na sobotę. Nigdy nie twierdziłam, że ograniczenie handlu powinno dotyczyć także soboty. To kłamstwo, rozsiewane by wywołać niepokój" - czytamy na Twitterze szefowej resortu pracy.

Rzeczpospolita napisała, że "Solidarność" domaga się od rządu wydłużenia zakazu handlu w niedzielę. "Propozycja ta najprawdopodobniej zyska poparcie rządu" - uznała gazeta.

"RZ" przytoczyła wypowiedź Rafalskiej dla Radia ZET, która miała powiedzieć, że "zmiany zaczęłyby obowiązywać w pierwszym kwartale przyszłego roku".

Jak donosi "RZ", Solidarność" chce, żeby zakaz handlu obowiązywał od godziny 22 w soboty do piątej rano w poniedziałki.

« 1 »
 • mjc
  27.10.2018 16:15
  Najlepiej jak sklepy będą czynne od 8 do 16 od poniedziałku do piątku. Wtedy sklepy same znikną, bo ludzie nie będą w nich kupować, dlatego że w tym czasie sami będą w pracy :-). Czemu kasjerka ma siedzieć w pracy w czasie kiedy jej dziecko kończy szkołę. Przepisy o pracy po 16;00 niszczą relacje między matką a dziećmi. To skandal ! :-). Zresztą urzędy, banki, przychodnie też powinny pracować do 16, a co, wszyscy jesteśmy równi :-). Wcale nie głupi pomysł, skoro kasjerki mogą mieć przywilej ustawowego wolnego w niedzielę, to czemu nie ustawowy przywilej pracy w poniedziałek do 16;00? :-).
  doceń 7
 • Dremor
  27.10.2018 16:31
  Pamiętam, jak w podobny sposób Beata Szydło w 2015 ucinała spekulacje, że istnieją plany, by szefem MON był Macierewicz. Też wtedy mówiła, że to kłamstwa rozsiewane przez PO i wrogie media.
 • okcham
  27.10.2018 19:21
  Nic nie kapuję, po co ktoś jeszcze próbuje ogłupiać ludzi w Polsce. Wybory prezydentów paru dużych miast pokazały, że głupi są już całkiem wystarczająco.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama