107,6 FM

Wszyscy jesteśmy zranieni tym nieludzkim aktem przemocy

Po modlitwie na Anioł Pański papież mówił o ataku na synagogę w Pittsburghu.

- Wszyscy jesteśmy zranieni tym nieludzkim aktem przemocy - powiedział Franciszek po modlitwie Anioł Pański w Watykanie. Papież wyraził swoją bliskość mieszkańcom miasta Pittsburgh w Stanach Zjednoczonych a zwłaszcza do społeczności żydowskiej, która wczoraj została dotknięta straszliwym atakiem w synagodze.

„Najwyższy Pan przyjmuje zmarłych w pokoju, pociesza rodziny i wspiera rannych. W rzeczywistości wszyscy jesteśmy zranieni tym nieludzkim aktem przemocy. Niech Pan pomoże nam ugasić akty nienawiści, które mają miejsce w naszych społeczeństwach, wzmacnia poczucie człowieczeństwa, szacunku dla życia, wartości moralnych i obywatelskich oraz świętą bojaźń przed Bogiem, który jest Miłością i Ojcem wszystkich” 

Wczoraj 46-letni Amerykanin Robert Bowers wtargnął do synagogi w Pittsburghu i uzbrojony w strzelbę i trzy pistolety otworzył ogień do zgromadzonych. W ataku śmierć poniosło 11 osób, a sześć zostało rannych, w tym czterech policjantów.
 

 

« 1 »
 • tinka
  29.10.2018 09:54
  Żaden z komentarzy nie nadawał się do publikacji? No tak, temat jest bardzo delikatny bo dotyczy Żydów.

  Wyjaśnienie

  Pani zdaniem komentarze w których bagatelizuje się sprawę wskazując - słusznie zresztą - że i inni bywają prześladowani albo komentarze w których wręcz twierdzi się, że "sami sobie zasłużyli" nadają się do publikacji? Bo mnie to wygląda na przyzwalanie na zamachy. Jeśli nie wręcz zachęcanie do nich. Takie komentarze nie zasługują na to, by być upubliczniane.

  Andrzej Macura
 • Andrzej_Macura
  29.10.2018 17:12
  No cóż... Skoro tak to Pani odbiera, nie sądzę, by udało mi się Pani spostrzeganie sprawy zmienić. Na portalu Wiara.pl informujemy także o prześladowaniach chrześcijan, także tych związanych "tylko" z róznymi szykanami. Pewnie Pani to zna, ale na wszelki wypadek podam linka:

  https://ekumenizm.wiara.pl/Przesladowany
  doceń 0
 • ALEKSANDER DRID
  29.10.2018 19:20
  Kiedy papież upomni się o Asię Bibi? Coś nie idzie, prawda?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama