107,6 FM

Ciała 13 górników wydobyto z kopalni

Ciała 13 pozostałych górników wydobyto z kopalni węgla w prowincji Shandong (Szantung) na wschodzie Chin - poinformowała agencja Xinhua. Łącznie w katastrofie śmierć poniosło 21 górników. Jedną osobę udało się uratować.

Wcześniej informowano o wydobyciu z zawaliska zwłok ośmiu górników. Tąpnięcie, które nastąpiło 20 października, zniszczyło część tunelu i uwięziło pod ziemią 334 górników; 312 z powodzeniem ewakuowano.

W sprawie wypadku w kopalni zostało wszczęte dochodzenie.

Kopalnie w Chinach, w których co roku giną tysiące górników, uchodzą za najbardziej niebezpieczne na świecie. Jako przyczynę wskazuje się m.in. niezbyt restrykcyjne przepisy bezpieczeństwa i braki w nadzorze.

W 2017 roku w chińskich kopalniach węgla doszło do 219 wypadków, w których zginęło 375 górników. I tak stanowiło to postęp w porównaniu z rokiem 2016, gdy ofiar śmiertelnych było o blisko jedną trzecią więcej, i z początkiem ubiegłej dekady, gdy rocznie odnotowywano ich ponad 7 tys.

Chiny są największym na świecie producentem i konsumentem węgla.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama