107,6 FM

Argentyna: Spór o edukację seksualną zakończony?

Nie będzie zmiany ustawy o edukacji seksualnej w Argentynie – taką decyzję podjął rząd tego kraju. Nowe projekty mające zastąpić ustawę przegłosowaną jeszcze w 2006 r. przez wielu zostały ocenione jako narzucające ideologię gender.

Po burzliwej letniej debacie i zwycięstwie obrońców życia w kwestii zablokowania ustawy, która zalegalizowałaby aborcję na życzenie, argentyńskie społeczeństwo po raz kolejny broni się przed kolonizacją ideologiczną. Dyskusję zakończył, swoim postem na Facebooku minister oświaty, ogłaszając, że obecny akt o edukacji seksualnej nie musi być zmieniany, a jedynie odpowiednio wdrożony na terenie całego kraju.

Alejandro Finocchiaro wskazuje zarazem, że programy wychowawcze mają być wprowadzane w szkołach z poszanowaniem światopoglądu i wartości jakimi kierują się dane instytucje. Podkreślił on także, „zasadniczą i fundamentalną” funkcję rodzin i „niezaprzeczalną” rolę rodziców w wychowaniu swoich dzieci. Decyzja została przyjęta pozytywnie przez środowiska pro-life i szkoły katolickie.

W zeszły piątek konferencja episkopatu Argentyny wydała oświadczenie wyrażając swoje zaniepokojenie w związku z „narzucaniem ideologi gender” przez nowe projekty. Debata nad nową ustawą o Integralnej Edukacji Seksualnej jest przeciwko „chrześcijańskiemu światopoglądowi na tę kwestię” – napisali biskupi.

Pomimo oświadczenia ministra edukacji w niedzielę na ulice argentyńskich miast wyszły marsze protestacyjne pod hasłem: „Nie wtrącajcie się do [wychowania] naszych dzieci”. Organizatorzy twierdzą, że decyzja rządu jest jedynie próbą załagodzenia sporów w rządzącej partii i przygotowaniem gruntu pod zbliżające się przyszłoroczne roku wybory.

« 1 »
 • Hejka
  30.10.2018 10:45
  Pacz pan, są jeszcze kraje chrześcijańskie, które nie pozwalaja hydrze podnieść diabelskiego łeba.
  doceń 15
 • Gosc
  30.10.2018 10:46
  Edukacja seksualna jest najlepszą metodą walki z aborcją. Nie wiem czemu środowiska katolickie tak boją się tego tematu. Zarzut seksualizacji dzieci jest absurdem w czasach internetu. Rodzice z dziećmi na ten temat nie rozmawiają, więc pozostaje albo szkoła, albo czerpanie wiedzy z filmów pornograficznych. Bez sensu jest mówienie, że takie lekcje rozbudzą ciekawość. Dzieci i młodzież są ciekawi sami z siebie.
 • art
  30.10.2018 11:25
  Na youtube < Argentyńskie feministki atakują modlących się katolików > . Na youtube też < Katolicy bronią katedry w San Juan przed hordą feministek >
  doceń 7
 • Kopyrda
  30.10.2018 15:34
  Nie bardzo rozumiem o co w tym sporze chodzi. Od wielu lat jest powszechnie wiadome, ze od edukacji seksualnej jest internet.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama