107,6 FM

Silnie powiało

Wiatr znowu uszkodził dach w krzeszowskim sanktuarium.

Od wczoraj mocny wiatr szaleje u podnóża Sudetów. W Krzeszowie mocne porywy uszkodziły dach na kościele pw. św. Józefa. Zerwana została miedziana blacha na powierzchni około 200 mkw.

- Wiatr się już uspokoił, to dobry znak. Była u nas straż pożarna i ustaliliśmy, że przyjadą jutro i razem z ekipą naprawiającą zepsuty w zeszłym roku dach na bazylice podejmą się przymocowania jak największej części zerwanej blachy. Wiadomo, to będzie działanie prewencyjne, tymczasowe. Na pewno pomoże zabezpieczyć dach przed ewentualnymi opadami deszczu. Na naprawdę dach poczeka do remontu - mówi Jacek Trybuła, rzecznik Fundacji "Europejska Perła Baroku".

Dokładnie przed rokiem orkan "Grzegorz" zerwał część poszycia dachu z sąsiadującej świątyni - bazyliki mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP. Silnie powiało   Kościół pw. św. Józefa z zerwaną blachą Przemysław Groński /Sanktuarium Krzeszów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama