107,6 FM

Katowice: Msza św. za zmarłych biskupów i diecezjan

Odbędzie się 2 listopada, w Dzień Zaduszny.

Zaplanowano ją w Dzień Zaduszny, czyli w liturgiczne wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, 2 listopada 2018 r. o godz. 18.00, w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Mszy św. w intencji zmarłych biskupów katowickich i diecezjan będzie przewodniczył abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Homilię wygłosi bp pomocniczy Grzegorz Olszowski.

Po Mszy św. jej uczestnicy zejdą na modlitwę do krypty grobowej biskupów katowickich. Następnie rozpocznie się modlitewno-muzyczne czuwanie „Misterium Dnia Zadusznego”. W tym roku wezmą w nim udział: Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska - sopran, Julian Gembalski - organy, Henryk Gembalski - skrzypce oraz chór archikatedralny pod batutą Krzysztofa Kagańca.

W uroczystość Wszystkich Świętych krypta grobowa biskupów katowickich będzie dostępna od godz. 8.00 do 21.00 (wejście od strony głównych drzwi do kościoła akademickiego). W Dzień Zaduszny będzie dostępna od strony katedry w godzinach: 6.30-14.00 i 17.00-20.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama