107,6 FM

Odeszli do Pana. Pamiętamy o nich...

W ciągu kolejnych miesięcy minionego roku żegnaliśmy bliskich nam ludzi. I za ich dusze się dziś modlimy i wspominamy ich życie...

Zapraszamy, by w modlitwie za dusze bliskich znaleźć chwilę na przypomnienie tych, którzy jeszcze rok temu byli z nami, dzielili się swoją wiarą, świadectwem miłości do Boga i ludzi.

W gronie zmarłych, o których pisaliśmy w ostatnich miesiącach, znaleźli się duszpasterze naszych parafii. Odeszli do Pana: emerytowany wieloletni proboszcz parafii Dobrego Pasterza z Istebnej - ks. prał. Jerzy Patalong, a także ks. prał. Józef Śliż - emerytowany proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu z Bielska-Białej Wapienicy.

W Ustroniu pożegnaliśmy najstarszego kapłana naszej diecezji i zasłużonego kapelana "Solidarności" - ks. kan. Leopolda Zielaskę, a w Lesznej Górnej spoczął wieloletni proboszcz parafii św. Marcina, ks. kan. Henryk Langfort. W Bronowie na cmentarzu parafialnym odbyło się ostatnie pożegnanie pochodzącego z tej parafii ks. prof. Józefa Krętosza.

Pożegnaliśmy Tadeusza Niwińskiego z Cieszyna - lekarza, społecznika, współtwórcę cieszyńskiego KIK-u i Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty. W oświęcimskiej Brzezince zmarł Józef Kozioł, niestrudzony społecznik, przewodniczący Rady Parafialnej, współorganizator obozowej Drogi Krzyżowej za dusze więźniów i obrońca wysiedlonych przez hitlerowców gospodarzy terenów zajętych pod obóz zagłady. Z wielkim bólem górale pożegnali Henryka Kukuczkę z Istebnej, beskidzkiego bacę i propagatora pasterskich tradycji, a potem także Jana Zowadę z Koniakowa, niezapomnianego przewodnika kalwaryjskich pielgrzymów. Zmarł również związany z Żywcem książę Karol Stefan Habsburg.

W Międzybrodziu Bialskim pożegnaliśmy Monikę Prochot, łączniczkę Armii Krajowej, która pod koniec II wojny światowej bohatersko ukrywała i ocaliła życie amerykańskiego lotnika bombowca zestrzelonego niedaleko Oświęcimia.

Tutaj można przeczytać o nich i obejrzeć galerie zdjęć z ich pożegnania:

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama