107,6 FM

Gdzie zmiany, gdzie bez zmian?

Znamy wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w Bytomiu, Miasteczku Śląskim, Woźnikach i Zabrzu.

Urzędujący dotąd prezydent Bytomia Damian Bartyla (46,5 proc. głosów) przegrał w drugiej turze wyborów samorządowych z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Mariuszem Wołoszem (53,5 proc.), który obejmie stanowisko.

Zmiany nastąpią również w Miasteczku Śląskim, gdzie z wynikiem ponad 54 proc. głosów zwyciężył Michał Skrzydło z komitetu "Daj Miasteczku Skrzydła", pokonując urzędującego od dwóch kadencji burmistrza Krzysztofa Nowaka.

W Woźnikach, gdzie obecny burmistrz Alojzy Cichowski nie ubiegał się o kolejną kadencję, zwyciężył Michał Aloszko (67,5 proc.), pokonując Krzysztofa Nowackiego (32,5 proc.). Obaj kandydaci startowali z lokalnych komitetów.

Fotel prezydenta Zabrza niewielką przewagą głosów obroniła natomiast Małgorzata Mańka-Szulik (51,6 proc.). Jej kontrkandydatka Agnieszka Rupniewska z Koalicji Obywatelskiej uzyskała 48,4 proc. głosów.

Wyniki wyborów w pozostałych miastach, gdzie mieszkańcy zadecydowali już w pierwszej turze, a także opis powyborczych układanek w sejmiku i powiatach znajdziesz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama