107,6 FM

Co z wolnym 12 listopada?

Mamy deklarację ze strony prezydenta Andrzeja Dudy, że podpisze ustawę o ustanowieniu 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od pracy - powiedział w poniedziałek w RMF FM szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

"W najbliższą środę Sejm rozpatrzy, wierzę, że przyjmie, poprawkę Senatu w tej sprawie. Poprawka mówi o tym, że zasady handlu będą takie jak w niedzielę wolną od handlu. PiS poprze tę poprawkę. Mamy deklarację od prezydenta, że podpisze tę ustawę, mimo że ma trzy dni na podjęcie decyzji" - powiedział Sasin.

Na najbliższym posiedzeniu 7-9 listopada Sejm zajmie się poprawkami Senatu do ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Zgodnie z nią 12 listopada 2018 r. ma być dniem wolnym od pracy.

23 października Sejm uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Projekt został złożony przez posłów PiS dzień wcześniej. Autorzy ustawy argumentowali, że 11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym.

Senat 26 października poparł ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, ale z poprawkami. W tej sytuacji ustawa musi wrócić do Sejmu.

Senatorowie poparli m.in. poprawkę do ustawy skreślającą preambułę ustawy oraz zmianę eliminującą wskazanie, że nowo ustanowione święto będzie miało charakter uroczysty. Opowiedzieli się również za poprawką zmierzającą do tego, aby 12 listopada 2018 r. obowiązywały zasady dotyczące ograniczenia handlu, analogiczne do obowiązujących w niedzielę i inne dni świąteczne. Odrzucono zaś poprawkę zmierzającą do tego, aby w dniu 12 listopada br. służba zdrowia pracowała tak jak w dni wolne od pracy.

Pod koniec października rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę o ustanowieniu 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od pracy. Jak ocenił, parlament podjął "słuszną i oczekiwaną przez Polaków inicjatywę".

« 1 »
 • Eugeniusz_Pomorze_
  09.11.2018 03:31
  A teraz sprawa dodatkowego dnia wolnego w związku z wyjątkową setną rocznicą d nam PRZEZ BOGA Niepodległości
  doceń 0
 • Eugeniusz_Pomorze_
  09.11.2018 03:32
  Miało być DAROWANIA nam.
  doceń 0
 • Eugeniusz_Pomorze_
  09.11.2018 04:01
  Idea dodatkowego dnia wolnego jest bardzo słuszna i piękna, i jestem za nią nawet pomimo tego, że przyszła tak późno, co spowodowało, że ma też i wady. Gdyby bowiem PiS wcześniej pomyślało, to mogły być same wielkie zalety. Ale jak napisałem wyżej, PiS zaczyna powoli wchodzić na drogę Saula, czyli na drogę... bez Bożego Błogosławieństwa, co oznacza, że zaczyna popełniać coraz częściej błędy, aż jeśli z tej drogi nie zejdzie, to... całkiem upadnie:-( Oczywiście odpowiedzialność za rządy Ojczyzny spoczywa nie tylko na rządzie, ale i na NAS. Dlatego w dodatkowym dniu pięknego Narodowego Święta... popracujmy też choć odrobinę, tyle, że DUCHOWO, pomódlmy się za rządzących, za opozycję, za przedsiębiorców, za pracowników, za chorych, za... dzieci czekające na WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE Z RODZICAMI, albo chociaż na chwilę normalnej r za
  doceń 0
 • Eugeniusz_Pomorze_
  09.11.2018 04:06
  C.D. , ...albo chociaż na CHWILĘ NORMALNEJ ROZMOWY zapracowanego Taty i Mamy z Synem i Córką, co warte może być czasem więcej, niż nawet stracone tysiące Złotych...
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama