Odra na Śląsku?

dodane 08.11.2018 13:00

Mateusz Kornas /Radio eM

Jest podejrzenie zachorowania na odrę w województwie śląskim.

Szczepic można się w każdym wieku 
  FOTO:HENRYK PRZONDZIONO/GOSC NIEDZIELNY Szczepic można się w każdym wieku Zarażony odrą jest prawdopodobnie 52 letni mężczyzna, mieszkający na terenie powiatu częstochowskiego - dowiedział się reporter Radia eM Mateusz Kornas.
Materiał z badań jakim mężczyzna został poddany  wysłano do Warszawy. - Z informacji, które mamy wynika, że nie był szczepiony - mówi Renata Cieślik-Tarkota ze śląskiego Sanepidu:


Mężczyzna mógł się dobrowolnie zaszczepić po 19. roku życia, ale póki co nie przekazał informacji by tak się stało. Do takiej dokumentacji nie dotarli też epidemiolodzy. W tym roku w województwie śląskim odnotowano 6 przypadków zachorowań na odrę.

Czy obowiązek szczepień ochronnych będzie kryterium dostania się dziecka do przedszkola? Chcieliby tego inicjatorzy akcji "SZCZEPIMY, BO MYŚLIMY”. W zbiórkę podpisów pod projektem ustawy w tej sprawie włączyła Śląska Izba Lekarska. Jej prezes,  dr Tadeusz Urban jest zdania, że chodzi tu zwłaszcza o bezpieczeństwo tych dzieci, które mają przeciwwskazania do szczepień:


 Do zebranie inicjatorzy mają co najmniej 100 tysięcy podpisów. Do tematu wrócimy w emisji specjalnej radia eM.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ODRA, ODRA NA ŚLĄSKU, ODRA POD CZĘSTOCHOWĄ , POWIAT CZĘSTOCHOWSKI, ZACHOROWANIA NA ODRĘ , ZACHOROWANIA NA ODRĘ NA ŚLĄSKU, ŚLĄSKI SANEPID