107,6 FM

Wszyscy jesteśmy charyzmatykami

Bo wszyscy jesteśmy ochrzczeni, czyli namaszczeni Duchem Świętym - o tym mówił ks. dr Grzegorz Strzelczyk w Księgarni Święty Jacek w Tychach.

Ks. Grzegorz Strzelczyk to doktor teologii, kapłan archidiecezji katowickiej, który odpowiada za formację do diakonatu stałego.

Jego ostatnia publikacja to wywiad-rzeka, który przeprowadziła z nim Aneta Kuberska-Bębas, dziennikarka Radia eM. Książka zatytułowana jest "Wolność, wiara, Bóg. Rozmowy o chrześcijaństwie".

- To nie podręcznik dla teologów, ale pomoc dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej i zrozumieć, w co wierzą - mówił ks. Strzelczyk na spotkaniu w Tychach.  

W samej książce pyta prowokacyjnie, jak wiele dzisiejszy Kościół ma wspólnego z Jezusem? I czy Kościół zabrał nam wolność, którą podarował nam Chrystus?

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama