107,6 FM

Eksperci episkopatu popierają nowy projekt ws. in vitro

W Warszawie odbyło się posiedzenie Zespołu Ekspertów ds. bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski. Jak poinformował bp Józef Wróbel, przewodniczący Zespołu, obecnie gremium to pracuje nad szczegółowym dokumentem nt. terapii uporczywej. Miałby on odpowiedzieć na pytania, które pojawiły się po publikacji ogólnego opracowania na ten temat.

Prócz tego Zespół pozytywnie odniósł się do będących przedmiotem debaty publicznej propozycji zmian w ustawie o dostępie do procedury in-vitro. Miałaby ona zostać ograniczona jedynie do małżeństw.

Bp Wróbel dodał, że sprzeciw Kościoła wobec metody in-vitro nie płynie z przekonań religijnych, ale wartości uniwersalnych: poszanowanie godności osobowej rodziców i dziecka.

« 1 »
TAGI:
  • GOSC
    09.11.2018 16:18
    Ciężko uwierzyć w argumenty, że sprzeciw nie wynika z przekonań religijnych. Ateiści nie uznają zygoty za człowieka, dla muzułmanów zarodek staje się człowiekiem po 120 dniach. Według wyznawców hinduizmu zarodek otrzymuje duszę po 49 dniach. Podobnie uważa wielu wyznawców buddyzmu. Uznawanie człowieka od poczęcia nie jest zjawiskiem ogolnoludzkim, bardziej religijnym.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama