107,6 FM

"Tworzymy wspólnotę, której niepodległe państwo jest wartościowym podmiotem społeczności międzynarodowej"

Prezydent Andrzej Duda skierował do głów wszystkich państw, z którymi Polska ma nawiązane stosunki dyplomatyczne, a także do szefa NATO, sekretarza generalnego ONZ i szefa Rady Europejskiej specjalną depeszę z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

"Mam zaszczyt notyfikować, że w dniu 11 listopada 2018 roku Rzeczpospolita Polska obchodzi stulecie odzyskania niepodległości. Dzień ten świętujemy w Polsce z dumą i radością, przekonani, że jako Polacy tworzymy wspólnotę, której niepodległe państwo jest wartościowym podmiotem społeczności międzynarodowej" - czytamy w depeszy Andrzeja Dudy.

Prezydent podkreślił, że "Rzeczpospolita Polska działa na rzecz pokojowej współpracy między państwami, opartej na zasadach przestrzegania prawa międzynarodowego, równości, solidarności i wzajemnego szacunku". "Proszę przyjąć serdeczne pozdrowienia od Narodu Polskiego" - napisał prezydent.

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski zaznaczył, że depesza prezydenta nawiązuje do depeszy marszałka Józefa Piłsudskiego notyfikującej odrodzenie się niepodległego państwa polskiego 11 listopada 1918 roku.

« 1 »
 • mee...
  10.11.2018 10:17
  Czy to nie powinno byc odwrotnie, ze glowy panstw, ONZ i szef NATO w tak wielkopomnej chwili - sla depesze do Dudy? ...perpetuum mobile, Duda sam siebie dodaje powagi.
  doceń 2
 • Jurek
  10.11.2018 12:16
  Zanim "wstalismy z kolan" to do Polski z okazji ricznic przysylali przywodcy innych panstw depesze.
  doceń 3
 • wanda
  10.11.2018 16:32
  Dlaczego ci z PIS ciągle kłamią. Nie ma wspólnoty narodowej gdyż tacy jak Duda czy Kaczyński i reszta podzielili Polaków na wrogie sobie obozy.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama