107,6 FM

Parasole mogą się przydać

Jak informuje IMGW, Europa Północna i częściowo Europa Środkowa są pod wpływem niżu znad Atlantyku, pozostała część kontynentu znajduje się w zasięgu silnego wyżu znad Rosji. Polska jest pod wpływem płytkiej zatoki niżowej, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego, wędrującego z zachodu na wschód. Za frontem chłodnym napływa z zachodu chłodne powietrze polarne morskie, ale nad południowo-wschodnią połową kraju przez większą część dnia utrzyma się ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie spadać.

We wtorek na południowym wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Z zachodu na wschód kraju postępujące opady deszczu. Na Pomorzu Wschodnim prognozowana suma opadów do 12 mm. W godzinach porannych na północnym wschodzie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 9 st. na Suwalszczyźnie, około 13 st. w centrum, do 17 st. miejscami na południu. Wiatr umiarkowany, na zachodzie porywisty, południowy skręcający na południowo-zachodni i zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz miejscami opady deszczu. Na Wybrzeżu możliwa burza. Wysoko w Tatrach i Beskidach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 4 st., 5 st. na południowym wschodzie do 9 st. na Dolnym Śląsku i nad morzem; nieco chłodniej w kotlinach górskich, około 3 st. Wiatr umiarkowany, na południu i północy kraju porywisty, zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 55 km/h, a w Karpatach do 60 km/h.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i zanikającymi od zachodu kraju przelotnymi opadami deszczu. W górach okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 8 st. na wschodzie do 12 st. nad morzem; chłodniej na Podhalu, około 6 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h.

We wtorek w Warszawie początkowo zachmurzenie przeważnie umiarkowane, później duże. Pod koniec dnia możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, pod koniec dnia słabnący, północno-zachodni.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama