107,6 FM

Wisła czeka na skoczków [ZDJĘCIA] przejdź do galerii

12 polskich skoczków zainauguruje już jutro [piątek 16.11.18] 40. sezon Pucharu Świata w Wiśle.

Wisła czeka na skoczków [ZDJĘCIA]   Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch Jan Głąbiński /Foto Gość Trenerzy Stefan Horngacher i Maciej Matusiak wytypowali zawodników, którzy wystartują w kwalifikacjach do zawodów na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince.

Skład bez zaskoczeń, na jego czele: Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Na trybunach zaś zmagania skoczków ma oglądać około 6,5 tysiąca widzów - mówi Andrzej Wąsowicz dyrektor obiektu:

Jutro [16.11.18] od godziny 16.00 zawodników będzie można zobaczyć na oficjalnym treningu. O 18.00 rozpoczną się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego.

W sobotę do Wisły przyjedzie para prezydencka. Andrzej Duda wraz z małżonką obejrzą zmagania skoczków inaugurujących w Wiśle-Malince Puchar Świata. - Takie ustalenia zapadły podczas spotkania organizatorów z kancelarią prezydenta  -  mówi Andrzej Wąsowicz, dyrektor skoczni im. Adama Małysza:

Na obiekcie w Wiśle-Malince od miesiąca pracowały armatki śnieżne, sztuczne naśnieżanie skoczni było konieczne, bo pogoda nie sprzyja sportom zimowym. Jak wyglądały przygotowania można zobaczyć w naszej galerii poniżej.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama