107,6 FM

Pamiętacie historię bezdomnego, który oddał potrzebującej ostatnie 20 dolarów, a w zamian dostał fortunę? Daliśmy się nabrać

Rok temu media na całym chyba świecie obiegła budująca historia bezdomnego, który oddał potrzebującej ostatnie 20 dolarów, a w zamian dostał fortunę. Dziś wiadomo, że to było jedno wielkie oszustwo.

Miało to być tak, że 27-letnia Kate McClure jechała samochodem autostradą i skończyło jej się paliwo. Bezdomny Johnny Bobbitt Jr. za swoje ostatnie 20 dolarów kupił jej benzynę i nie chciał niczego w zamian. Kate wraz ze swoim chłopakiem Markiem D"Amico zorganizowała internetową zbiórkę dla bezdomnego. Uzyskali ponad 400 tys. dolarów. Kupili mu przyczepę mieszkalną, samochód, a Johnny miał się rozglądać za pracą. My też daliśmy się na to nabrać. Przepraszamy.

Ze śledztwa prokuratury wynika, że Kate nie skończyło się paliwo (przyznała się koleżance, że zmyśliła całe to rzekome zdarzenie), a ona i jej chłopak poznali bezdomnego Johnny'ego co najmniej miesiąc wcześniej przy okazji wycieczek do miejscowego kasyna. Para wydała sporą część zebranej na bezdomnego kwoty na swoje podróże, hazard, luksusowe auto, drogie torebki i spłatę długów członków rodziny. Sprawa trafiła do prokuratury dzięki Bobbittowi, który poczuł się oszukany. Otrzymał wprawdzie przyczepę mieszkalną, ale sprzedał ją za 10 tys. dolarów. Ponieważ sam uczestniczył w oszustwie, odpowie za to przed sądem wraz McClure i D'Amico. Obecnie przebywa w areszcie. Pieniądze mają być zwrócone ofiarodawcom.

« 1 »
 • Andrzej
  16.11.2018 12:34
  Tak prawdomówni jak niektórzy towarzysze z PO.
  doceń 10
 • WIARA CZYNI CUDA
  16.11.2018 14:29
  W takich czasach żyjemy. Sami złodzieje i kłamcy.
  doceń 3
 • aRT
  16.11.2018 17:22
  Ludzie ! Czy Wy rozumiecie o czym piszecie ? Przeczytajcie ten artykuł ze ZROZUMIENIEM (cały do końca) i przeczytajcie te komentarze... . I wstrzymajcie się , na Boga , ze swoimi ... mundrościami... Albo napiszcie w końcu coś na temat! Dość już mam czytać beznadziejnych głupoli którzy piszą tylko po to by zaistnieć...
  doceń 3
 • juytjytjhytj
  18.11.2018 13:15
  W prosty sposób kasę zrobili. Pomysł prosty a jaki skuteczny.... wszystko opiera się na pomyślę. A ty haruj do emerytury za 1500 zł.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama