107,6 FM

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w listopadzie. Kto w sejmie?

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w listopadzie PiS (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem) uzyskałoby 42 proc. poparcia osób deklarujących udział w głosowaniu; na PO zagłosowałoby 21 proc., na PSL - 7 proc., na ruch Kukiz'15 - 6 proc., a na SLD - 5 proc.- wynika z sondażu CBOS.

Pozostałe ujęte w sondażu partie nie przekroczyłyby progu wyborczego - partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego otrzymałaby 3 proc., a Nowoczesna i Partia Razem - po 2 proc. głosów.

Niezdecydowanych, któremu ugrupowaniu udzieliliby poparcie, było 10 proc. respondentów deklarujących udział w wyborach.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej połowie listopada wzięłoby w nich udział 75 proc. ankietowanych, do urn nie poszłoby 16 proc., a niezdecydowanych było 9 proc.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 8-15 listopada na liczącej 1051 osób grupie dorosłych mieszkańców Polski.

« 1 »
 • BOLO
  16.11.2018 16:18
  Ciekawe czy stacja TV od ustawek też pokaże te wyniki sondażu, czy raczej nie jest to zgodne z linią programową?
  doceń 3
 • barat
  16.11.2018 18:00
  Nie jest źle, ale dobrze też nie jest. Wszystko poniżej większości konstytucyjnej należy uznać za porażkę. Tak nigdy nasz pociąg nie ruszy z miejsca, a świat za oknem ucieka. Już teraz wielu z nas może się poczuć "okradzionymi z demokracji" - w sejmikach "rządzić" będą partyjki z końca tabeli, które ledwo minęły wyborcze progi. To jakaś aberracja nie demokracja. Gdybyż Polacy potrafili się wreszcie na coś zdecydować... Jest jeszcze rok czasu, może rozum zastuka im do głowy, gdy zobaczą ruchy samorządowych koalicji strachu. Tam nie będzie miejsca na dobro obywateli i rozwój regionu. Ważne tylko stołki! Trudno oczekiwać, by też Rząd przykładał się specjalnie do realizacji obiecanych "plusów" tam gdzie odwrócono się do niego dolnymi plecami. Niech więc nikogo nie zdziwi jakiś "tunel minus", kanał minus, mosty minus, tory minus, stocznie czy kopalnie minus, i niech ma świadomość komu je zawdzięcza. Wybory mają i muszą mieć swoje konsekwencje. To uczy odpowiedzialności. Nie rzuca się pereł przed tych, którzy nie potrafią ich docenić.
 • czytelnik
  16.11.2018 20:49
  Redakcja wykorzystując swoje partnerskie stosunki z partią rządzącą mogła by nam naświetlić aferę KNF. To jest temat, który trzeba wyjaśnić. Najważniejsze osoby w Państwie są zamieszane.
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama