107,6 FM

Prezydent Rybnika złapany na jeździe po alkoholu

Prezydenta Piotra Kuczerę do kontroli trzeźwości zatrzymała rybnicka drogówka.

Do rutynowej kontroli prezydenta Rybnika w niedzielę 18 listopada przed 19.00 zatrzymał patrol drogówki. Działo się to na ul. Obwiednia Południowa. Policjanci poprosili o dmuchnięcie do bezustnikowego urządzenia.

- Wynik wskazał na możliwą obecność alkoholu - powiedział "Gościowi Katowickiemu" sierż. sztab. Dariusz Jaroszewski z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Prezydent odmówił badania alkomatem. Wobec tego pobrano mu krew do badań.

Jaką zawartość alkoholu miał we krwi, wykażą badania. Ampułka z krwią zostanie skierowana do laboratorium kryminalistycznego. Policja ma 30 dni na jej zbadanie, ale - jak usłyszeliśmy w rybnickiej policji - można się spodziewać, że wyniki będą o wiele szybciej.

W poniedziałek 19 listopada prezydent Piotr Kuczera zwołał konferencję prasową, na której przyznał się do jazdy po użyciu alkoholu i przeprosił. Powiedział, że w czasie obiadu wypił o jeden kieliszek wina za dużo. Dodał, że jest gotów ponieść konsekwencje i że sprawę wyjaśni postępowanie sądowe.

Ostatnie wybory na prezydenta Rybnika Piotr Kuczera wygrał w pierwszej turze, zdobywając ponad 61 procent głosów. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama