107,6 FM

Konkurs: Co wiesz o św. Janie Nepomucenie?

Jego figury można spotkać zwykle przy mostach i źródłach, ale nie wszyscy wiedzą, dlaczego były one tak chętnie stawiane w tych miejscach.

Parafia św. Jana Nepomucena w Lisowicach, jedyna w diecezji gliwickiej pod wezwaniem tego świętego, organizuje diecezjalny konkurs dla uczniów, który ma pomóc w bliższym poznaniu patrona. Chodzi także o zachęcenie do świadomego oraz ufnego korzystania z sakramentu pokuty. Konkurs przygotowywany jest z okazji 25. rocznicy konsekracji kościoła, we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Sołectwa w Lisowicach.

Uczniowie SP klas I-VI i uczniowie szkół specjalnych mogą wziąć udział w konkursie plastycznym, dla uczniów klas VII-VIII SP oraz III gimnazjum przeznaczony jest konkurs wiedzy z podanej literatury, a dla uczniów szkół ponadpodstawowych - konkurs literacki.

Dla laureatów pierwszych trzech miejsc przewidziane są nagrody. Podczas finału 18 marca odbędzie się także m.in. zwiedzanie kościoła parafialnego w Lisowicach, ogrodu św. Jana Nepomucena, muzeum paleontologicznego.

Terminy zgłoszeń (pierwszy już 14 grudnia) i regulamin dostępne są na stronie parafii, w zakładce "Diecezjalny konkurs".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama