107,6 FM

Konkurs: Co wiesz o św. Janie Nepomucenie?

Jego figury można spotkać zwykle przy mostach i źródłach, ale nie wszyscy wiedzą, dlaczego były one tak chętnie stawiane w tych miejscach.

Parafia św. Jana Nepomucena w Lisowicach, jedyna w diecezji gliwickiej pod wezwaniem tego świętego, organizuje diecezjalny konkurs dla uczniów, który ma pomóc w bliższym poznaniu patrona. Chodzi także o zachęcenie do świadomego oraz ufnego korzystania z sakramentu pokuty. Konkurs przygotowywany jest z okazji 25. rocznicy konsekracji kościoła, we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Sołectwa w Lisowicach.

Uczniowie SP klas I-VI i uczniowie szkół specjalnych mogą wziąć udział w konkursie plastycznym, dla uczniów klas VII-VIII SP oraz III gimnazjum przeznaczony jest konkurs wiedzy z podanej literatury, a dla uczniów szkół ponadpodstawowych - konkurs literacki.

Dla laureatów pierwszych trzech miejsc przewidziane są nagrody. Podczas finału 18 marca odbędzie się także m.in. zwiedzanie kościoła parafialnego w Lisowicach, ogrodu św. Jana Nepomucena, muzeum paleontologicznego.

Terminy zgłoszeń (pierwszy już 14 grudnia) i regulamin dostępne są na stronie parafii, w zakładce "Diecezjalny konkurs".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama